לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מחריף הקרע באגו"י

חסידי בלז מאיימים לרוץ בנפרד לכנסת


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 16/03/1984 (יום ששי)
הפרסום המוקדם על כך שסיעת "אגודת ישראל" בכנסת מוכנה לוותר על חלוקת הכספים "הייחודיים", גרם להעמקת המתיחות בין חסידי בעלז לבין חברי-הכנסת מ "אגודת ישראל". חסידי בלז מאיימים אף לפרוש מאגו"י וללכת לכנסת ברשימה נפרדת, אם לא יתקבלו תנאיהם.

חסידי בעלז, שאין להם נציג בסיעת "אגודת ישראל" בכנסת ומוסדותיהם, ואינם נהנים מהמענקים וההקצבות הממשלתיים "הייחודיים", קיימו באחרונה מגעים עם חברי-כנסת מ "אגודת ישראל" והציגו בפניהם שלוש תביעות. - ביטול הכספים הייחודיים, עריכת בחירות פנימיות בסניפי "אגודת-ישראל", ושילוב מוגבר יותר של בעלז במוסדות "אגודת ישראל" על-מנת שלהבא יהיה גם להם נציג בכנסת.

לסופר "דבר" נודע מחוגי בלז, כי הרושם שקיבלו מנהלי המו"מ, כי חברי-הכנסת של "אגודת ישראל" אינם מוכנים לוותר על שיטת חלוקת הכספים "הייחודיים" והפרסום המוקדם בדבר ביטולו, היה זריקת חול בעיני הציבור החרדי והטעייתו, כדי להחליש את המאבק נגד חלוקת כספי הממשלה, למוסדות המזוהים עם ארבעת חברי-הכנסת של אגו"י. אחרת, אומרים חוגי בלז, הם היו כבר עושים שינויים בחלוקת הכספים "הייחודיים", עוד לפני שתקציב המדינה אושר ע"י הכנסת.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב גשר החיים, ירושלים (מקור ברוך - ביתו של האדמו"ר מבעלז הרב יששכר דב רוקח בשנות ה-80 (משוער)) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות