לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התייעצויות קדחתניות באגו"י על הרכב הרשימה


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | בחירות 84 (עמוד 2) - 04/04/1984 (יום רביעי)
התייעצויות קדחתניות מתקיימות ב "אגודת ישראל" בעניין הרכב הרשימה לכנסת ה-11.

בראשית השבוע (יום ראשון) התקיימה במשך כל היום בסוויטה של ח"כ אברהם שפירא במלון "הילטון" בתל-אביב הישיבה הראשונה בעניין הרכבת הרשימה לכנסת ה-11. מלבד ארבעת חברי כנסת של אגודת ישראל ויו"ר המרכז הרב פנחס מנחם אלתר, אחיו של האדמו"ר מגור וחבר מועצת גדולי התורה, השתתפו שלושה נציגים בכירים מכל ארבע הסיעות שבכנסת, ביניהם היו הרב משה אורנשטיין, ראש עיריית בני-ברק (גור) שמעון סורוקה, ממלא-מקום ראש העיר (צעירי אגו"י - לורנץ), הרב יהושע פולק, ממלא מקום יו"ר המועצה הדתית בירושלים (פרוש) הרב אברהם ריין (צא"י - לורנץ), ר' שלמה זלמן זוננפלד (פרוש), חיים בריל יאנט (צא"י, עוזרו של ח"כ לורנץ), מ. לוריה (פרוש) פנחס הורביץ (יו"ר מחלקת הארגון של אגו"י ויזניץ). חיים משה קנופ, עורך "המודיע" (גור), הפתיעה במיוחד נוכחותו של הרב יעקב ויצמן, איש סודו של האדמו"ר מגור ועוזרו הראשי של ח"כ שפירא.

בישיבה דובר, בין היתר, על בעיית הרוטציה של החברים בכנסת, אך נראה שבעיה זו לא תעמוד על הפרק בהרכבת הרשימה, וכל ארבעת חברי הכנסת ימשיכו לרוץ ברשימה הבאה.

הבעייה שבה התלבטו המתדיינים הייתה איך לשלב נציג של עדות המזרח ברשימה? האם על-ידי הכנסתו לתוך הרשימה, או באמצעות הסכם עם הרשימות הספרדיות החרדיות.

מתוך הוויכוח על נושא זה משתמע, כי דעתו של הרב אליעזר מנחם שך לשעבר נשיא מועצת גדולי התורה, שתמך ברשימות הספרדיות החרדיות המוניציפליות, אכן נוטה להסדר זה. סוכם להיפגש שנית בהקדם, כדי לסכם ולהביא לישיבת המרכז הקרובה הצעה שתהיה מקובלת על כל ארבע הסיעות בכנסת.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר בחירות 84 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב הירקון 205, תל אביב (מלון הילטון)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות