לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מתגבש רוב גדול בעד הרוטציה - במועצת גדולי התורה


מאת: נוח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | בחירות 84 (עמוד 2) - 04/05/1984 (יום ששי)
מתגבש רוב גדול במועצת גדולי התורה בעד הרוטציה. שני חברים במועצה, האדמו"ר מבעלז הרב יששכר דב רוקח, והרב יוחנן סופר מערלוי, שנימנעו בישיבת המועצה מפני שדרשו רוטציה על כל ארבעת חברי הכנסת, מצטרפים למחייבי הרוטציה בראשותו של האדמו"ר מגור.

האדמו"ר מגור הרב שמחה בונים אלתר, השוהה במעונו הקייצי, עומד בקשרי טלפון יום יומיים עם כל חברי מועצת גדולי התורה לרבות הרב שך. הבעיה שכבר מדברים עליה במקרה של פילוג היא השם והאות. חברי הכנסת הרב מנחם פורוש ושלמה לורנץ עומדים בתוקף כי להם שייך השם "אגודת ישראל" והאות ג', ואילו הפלג החסידי שבראשו עומד האדמו"ר מגור, טוען שבעל-הבית (של "אגודת ישראל") הוא לעת עתה מועצת גדולי התורה, והיא שתחליט למי הוא שייך. לדעתם יש רוב מוחלט לפלג החסידי במועצת גדולי התורה. ולכן ברור כי השם והאות יישארו בידי הפלג החסידי.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר בחירות 84 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב גשר החיים, ירושלים (מקור ברוך - ביתו של האדמו"ר מבעלז הרב יששכר דב רוקח בשנות ה-80 (משוער)) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב משמר העם 11, קטמון, ירושלים (ביתו של הרב יוחנן סופר - האדמו"ר מערלוי) | רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות