לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המפלגות הדתיות נבוכות מתביעת האדמו"ר מלובביץ'


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | בחירות 84 (עמוד 2) - 22/06/1984 (יום ששי)
המפלגות הדתיות, המתחרות על קולו של המצביע החרדי והדתי, נבוכות מתביעתה של חצר האדמו"ר מלובביץ', שעליהן להודיע במצע הבחירות שלהן בצורה ברורה וחד-משמעית מה הם העקרונות המקודשים שעליהם אין הם מוכנות לוותר או להתפשר, כתנאי לשותפות בקואליציה הממשלתית הבאה.

חסידי חב"ד, שלא גילו מעולם את עמדתם כלפי הרשימות הדתיות, פונים אל ראשי ארבע הרשימות בתביעה שבמצע לבחירות יודיעו על עקרונותיהן אלה באופן חד-משמעי, ושעל מצע זה, יחתמו בהתחייבות מוחלטת כל המועמדים.

חצר ליובביץ' תובעת, שהרשימות יודיעו באילו עקרונות הם מוחלטים, בבחינת "ייהרג ובל יעבור", ואילו חוקים דתיים הם עבורן תנאי הכרחי לשותפות בקואליציה הממשלתית. בראש וראשונה תובעים חסידי חב"ד לדעת מה עמדת הרשימות בשאלה "מיהו יהודי"; חב"ד דורשת שהגיור יהיה כהלכה. אנשי חצר ליובביץ', תובעים לדעת באיזו מידה הרשימות מתחייבות לעשות הכל לביטול החוק הקיים, ואם יסרבו להיכנס לכל קואליציה ממשלתית בטרם הובטח להם תיקונו המיידי של חוק זה - או שמא יסכימו לפשרות, כמו שנהגה "אגודת ישראל".

הלובביצ'ים דורשים, שכל זה ייאמר בצורה מפורשת ומחייבת, ללא "גמגומים" ודיבורים, כי זכותו האלמנטרית של הבוחר היא לראות מצע ברור, וזכותו המוחלטת לדעת בדיוק עבור מי ומה הוא הולך להצביע.

פנייה זו, כאמור, הטילה "פצצה" בתוך המפלגות הדתיות, וכל אחת מהן נאלצה להתחרות בנושאים אלה עם יתר אחיותיה הרשימות הדתיות.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר בחירות 84 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות