לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חצר גור המומה ממכרז השטיחים של ח"כ שפירא


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 01/02/1985 (יום ששי)
המכרז לספק שטיחים למלון "גני חמת" בטבריה, שהגיש ח"כ אברהם שפירא מאגודת-ישראל, פגע כרעם בחצר גור - ובמיוחד נדהם האדמו"ר לשמוע כי נציגו בכנסת עומד בקשרי מסחר עם המלון שבגללו הוטל חרם על בנק לאומי.

האדמו"ר מגור, הרב שמחה בונים אלתר, השוהה בטבריה לשם הבראה, הוכה בתדהמה כשנמסר לו כי ח"כ אברהם שפירא הגיש מכרז לספק שטיחים למלון, בעוד שהוא עצמו היה בין ראשוני החותמים על החרם שהטילו רבנים על בנק לאומי.

פרשת המכרז היתה לשיחת היום בין החוגים החרדיים בירושלים ובבני-ברק. היו שטענו, כי בעוד שמכריחים אותם להוציא את הפקדונות שלהם מבנק לאומי הרי המנהיגים שלהם מנהלים עסקים בריש גלי עם הגופים המוחרמים.

בחצר גור ממעטים לדבר על פרשה זו ואחדים אף הפטירו, כי יש להפריד בין אברהם שפירא, נציג אגו"י בכנסת, לבין אברהם שפירא, הסוחר ובעל המפעל "שטיחי כרמל".

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אברהם שפירא, אור עקיבא (אזור התעשייה - מתחם שטיחי כרמל (משוער)) | דרך המרחצאות, טבריה (מלון גני חמת (כיום מלון הולידיי אין)) | רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות