לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ר' אורי זוהר ברשימת הצדיקים


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | עולם יהודי (עמוד 9) - 23/07/1985 (יום שלישי)
בירושלים הופיע בימים אלה מדריך מיוחד במינו לאנשים שיש להם בעיות נפשיות וחומריות והם מחפשים את פתרונן אצל רבנים צדיקים, ואצל סתם "גוטע אידען". הוא מיועד לתיירים וליוצאי ארצות דוברות אנגלית.

המדריך (חוברת) הראשון בסידרה יצא לאור בשפה האנגלית ואפשר לקבל אותו חינם. יש בו שמות של 40 רבנים, אדמו"רים, צדיקים ואף ל"ווניקים, המצויים ב-13 ערי הארץ ומומלצים על-ידי אברהם, מישיבת "דבש בציון השלום" אשר בעיר העתיקה של ירושלים. כל אחד מהם לפי כישוריו, צדקנותו "ומעשיו המופתיים". בחוברת צויינו כתובתם ושעות הקבלה.

בירושלים מופיעים לא פחות מ-20 רבנים וצדיקים. את הרשימה הירושלמית סוגר מיודענו, ר' אורי זוהר שליטא, שעליו ממליץ בעל המדריך כ "בעל תשובה", הקשור לישיבת "אש התורה" כדי לפגשו יש לנסות בחדר-האוכל של הישיבה בשעה 1 בצהרים.

מחבר המדריך הגזים בדמיונו כאשר המליץ על הרב ישראל יעקב קנייבסקי מבני-ברק, המכונה "הסטייפלר", עמיתו של הרב אליעזר פנחס שך, שגם הוא מופיע ברשימה, והעניק לו את התואר "היועץ הצבאי של מדינת ישראל". "כאשר ישראל יוצאת למלחמה עם האויב, היא מתייעצת תחילה עם הרב קנייבסקי", נאמר בחוברת. על הרב לאופר מצפת כתב המחבר, שלא הצליח לפגשו ולהכירו אך חסידיו טוענים שהוא אחד מל"ו הצדיקים הנסתרים.

במדריך יש גם הוראות ויעוץ לאלה הדוברים אנגלית, כי רוב הרבנים והצדיקים אינם מבינים שפה זו. המחברים מיעצים להם לקחת, בעת שילכו לצדיק, אחד המדבר עברית או אידיש, כדי שישמש כמתורגמן, ואם לא ישיגו כזה, שיכנסו לבדם, ירכינו ראשם ויאמרו: "רבי, ברוכה" (ברכה), ואז יש לצפות שיקבלו את הברכה המיוחלת.

הערות: הכתבה היא חלק מטור ארוך שבסופו חתום נח זבולוני (ראו כתבה החותמת את הטור: הרב שך לתלמידי ישיבות: לימוד נהיגה ושכירת רכב לטיולים אינם דרכה של תורה)


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר עולם יהודי 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב רשב"ם 10, בני-ברק (מגורי הסטייפלר - הרב ישראל יעקב קנייבסקי - שיכון חזון איש) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | הכותל המערבי, ירושלים (רחבת הכותל 1 - ישיבת אש התורה - העיר העתיקה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות