לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ח"כ שמעון בן-שלמה אינו זקוק לכנסת


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 18/10/1985 (יום ששי)
ח"כ שמעון בן-שלמה מסיעת ש"ס, שהצביע בעד הצעת אי-האמון של ח"כ כהנא על אף היות מפלגתו חברה בקואליציה הממשלתית, שולל את חוקי הכנסת.

בראיון עם כתב "ערב שבת" אמר ח"כ בן-שלמה, בין היתר, כי הוא אישית, וישראל בכלל, אינם זקוקים לכנסת, כי יש להם תורה מסיני ואינם זקוקים לחוקים חדשים שהם גם מסורבלים, ובמיוחד שכל חוק המתקבל בכנסת גורר אחריו עשרה חוקים נוספים שמפרשים אותם.

כן אמר בראיון: "יש אימרה נכונה: ערבי, אפילו הוא 40 שנה בקבר - אל תאמין לו". בחוגי הישיבות הליטאיות שוררת התמרמרות על הצבעתו של ח"כ בן-שלמה. מעשהו עומד בניגוד לעמדתו של פטרון סיעת ש"ס הרב אליעזר מנחם שך, ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק. לפי הכוונתו לא השתתפה סיעת "אגודת ישראל" בדיון על הצעת כהנא.

סופר "דבר" בכנסת מוסיף: [חלק זה לא נכתב ע"י נח זבולוני] ח"כ יוסי שריד (ר"צ) פנה ליו"ר הכנסת שלמה הלל בבקשה להסיר את חסינותו של ח"כ שמעון בן-שלמה מסיעת ש"ס. ח"כ שריד הזכיר, כי ח"כ בן-שלמה אמר בזמנו, כי הפריצות של חיילות צה"ל גורמת לאבידות בלבנון. זהו ח"כ גזען, שרואה בכנסת מוסד מיותר, אי אפשר שלא להגביל את חסינותו. מי שמואס בדמוקרטיה הישראלית אסור שימשיך ליהנות מהזכויות ומההזדמנויות שהדמוקרטיה מעניקה, ולנבחרים - יש יותר מלאחרים.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב קרן היסוד 19, ירושלים (מערכת "ערב שבת" - "יום הששי") | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות