לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ירוזלסקי מבטיח שיקום בתי-עלמין יהודיים הרוסים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 28/10/1985 (יום שני)
ראש ממשלת פולין הגנרל יארוזלסקי הבטיח לנשיא הקונגרס היהודי העולמי אדגר ברונפמן כי הוא יעשה הכל למען שיקום בתי העלמין היהודיים בפולין שנהרסו ע"י הגרמנים בימי השואה - על כך נודע לסופר "דבר".

מנכ"ל הקונגרס היהודי בירושלים ד"ר אבי בקר אישר כי ראש ממשלת פולין, בשהותו בניו יורק, קיבל לשיחה את נשיא הקונגרס היהודי העולמי ברונפמן, סגנו קלמן סולטניק ומזכיר הקונגרס אלן שטיינברג. בשיחה הועלו בית היתר גם היחסים בין פולין לישראל.

ראש ממשלת פולין הדגיש כי באחרונה העבירה ממשלת פולין ל "בית התפוצות" בתל אביב מסמכים חשובים הקשורים בשואה, לפי מסמכים אלה אפשר לתבוע את פושעי המלחמה המסתתרים במערב, במיוחד בארה"ב וקנדה.

בתום השיחה הזמין הגנרל יארוזלסקי את ראשי הקונגרס היהודי העולמי לבוא לפולין לשם התייעצות בכדי לדון על בעיות העומדות על הפרק בין יהדות העולם והממשלה הפולנית.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Al. Ujazdowskie 1/3, ורשה, פולין (משרד ראש ממשלת פולין) | Park Ave. 1, ניו יורק, ארצות הברית (הקונגרס היהודי העולמי בשנות ה- 80) | רחוב וושינגטון 4, ירושלים (הסניף הירושלמי של הקונגרס היהודי העולמי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.