לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

צעירי אגו"י בעד יוזמתו של פרס


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 22/11/1985 (יום ששי)
יוזמת השלום של ראש הממשלה שמעון פרס זכתה לתמיכה מלאה ממקור בלתי צפוי - מתנועת צעירי אגודת ישראל המבטא בדרך כלל את דעותיו של הרב אליעזר מנחם שך.

תחת הכותרת "השלום צו התורה" מגיב "תמורה" בטאונם של צעירי אגודת ישראל ואומר כי "על הממשל בישראל להתייחס להצעת חוסיין במלוא הרצינות ולהיענות לה בכנות". הוא קורא לנציגי הציבור החרדי לצאת ב "קריאה פומבית גדולה" בעד הזכות לסיכוי לשלום ולדחוף קדימה ולאמץ את רוחם של ראשי הממשל להגיע לחתימת הסכם שלום גם במחיר ויתורים טריטוריאליים הכרחיים שידרשו לשם כך.

"קריאה פומבית זו", כותב הבטאון, "דרושה במיוחד נוכח המכשולים המלאכותיים המוצבים על ידי הליכוד שאינו מסוגל להגיע להסכם שלום עם ירדן לאור האידיאולוגיה שלו. חשוב מאוד שהליכוד יידע שהציבור החרדי אינו מתייצב מאחורי עמדותיו הבלתי הגיוניות. לא יתכן שנוותר על שלום אם יש בו סיכוי כלשהו למנוע שפיכת דמים ושכל דבר שמתחייב מבחינה הלכתית ויש להגביר את השכל על הרגש".

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב סמולנסקין 9, ירושלים (פינת רחוב בלפור - בית ראש הממשלה - בית אגיון (משנת 1974)) | בני-ברק (מרכזם של צעירי אגודת ישראל) | ירדן
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות