לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מאמץ אחרון במפד"ל למנוע הליכה "בשני ראשים"

"מורשה" - רשימה משותפת של מצ"ד ופא"י


מאת: אריה כנרתי, סופר "דבר" לעניני מפלגות
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 28/05/1984 (יום שני)
מאמץ נוסף, ואולי אחרון, להשיג רשימה מוסכמת של המפד"ל ולמנוע "הליכה בשני ראשים", ע"י הופעה נפרדת של סיעת "הצעירים", נעשה אמש במיפגש בביתו של הרב הראשי אברהם שפירא בירושלים, ביוזמתו.

בעת מסירת ידיעה זו עדיין נמשכת הישיבה בבית הרב הראשי, שאליה הוזמן גם הרב חיים דרוקמן, מנהיג מצ"ד, למרות שמצ"ד חתמה אתמול על הסכם עם פא"י להופעה ברשימה משותפת. דרוקמן שחתם על ההסכם עם פא"י, בא לפגישה "מפאת כבוד הרב".

במשך יום אתמול נמשכה ההתרוצצות במפד"ל בין סיעות ל- "מיפנה" וה- "צעירים" והאחרות, בקשר להרכב הרשימה. בעיקר בפגישות בין השרים בורג והמר ובהשתתפות ר. בן-נתן, אך ללא תוצאות. ה"צעירים", שלא הסירו איומם להופעה נפרדת, הציגו תביעה אולטימטיבית שרק שני השרים בורג והמר יקבעו את הרכב הרשימה.

היום בצהריים עומד להתכנס הועה"פ של המפד"ל לאישור הרשימה, כשהמשבר הקשה במפד"ל מחריף ומגביר את התסיסה ואיתה הדאגה שהמפד"ל תנחל תבוסה אכזרית ב- 23 ביולי, העשויה להוריד אותה מהמפה הפוליטית.

"מורשה" - רשימה משותפת של מצ"ד ופא"י

נח זבולוני , סופר "דבר", מוסר: "מורשה" (נאמנות לשלמות התורה, לשלמות העם ולשלמות הארץ) תיקרא הרשימה החדשה לכנסת המשותפת למצ"ד ופועלי אגודת ישראל (פא"י) - הסכם על הליכה משותפת ברשימה אחת לכנסת נחתם אתמול בין הנהלות שתי התנועות.

בראש הרשימה יעמוד ח"כ חיים דרוקמן, אחריו יו"ר פא"י, אברהם ורדיגר, במקום השלישי יצחק לוי, במקום הרביעי חנן פורת, אחריו אבנר שאקי ובמקום הששי שלמה זלמן דרוק (פא"י), חבר מועצת עיריית ירושלים.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: מרכז שפירא (מגורי הרב דרוקמן) | רחוב פרישמן 64, תל אביב (הסתדרות פועלי אגודת ישראל) | שכונת הר נוף, ירושלים (שכונה בה התגורר אברהם ורדיגר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות