לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שגריר ארה"ב בתימן מכחיש פגיעות ביהודים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות חוץ (עמוד 4) - 17/01/1986 (יום ששי)
שגריר ארה"ב בתימן הפריך את השמועות הנפוצות לאחרונה, כי השלטונות מתנכלים ליהודים המתגוררים בצפון תימן ולפי דבריו אין כל אמת בפרסומים על התנכלויות ליהודים או מעשי רצח - על כך מוסר השבועון הירושלמי "ערב שבת" בגליונו המופיע היום.

ויליאם א. ראף שגריר ארה"ב בתימן דיווח לאחרונה ל "סטייט דפרטמנט" על מגעיו ושיחותיו עם היהודים המתגוררים בתימן, בעת סיורו בריכוזים יהודיים כמו הערים סעאדה וטולה. הסיורים נעשו לפי הוראת הממשלה בוושינגטון.

יהודי המקום הפריכו את השמועות והפרסומים על מעצרם של יהודים בתימן, שנעשו מיד לאחר פרסומים על מבצע העליה האחרון של יהודים מתימן לישראל.

ראף נפגש עם יהודי, שהציג את עצמו כאחד מהאחים בן יוסף שעליהם סופר כי נעצרו. היהודי אמר, כי אחיו לא נעצרו, אלא פשוט עברו לגור בעיר אחרת, ומכאן נבעו השמועות על מעצרם.

השגריר נפגש גם עם פקידים בכירים במשרד החוץ התימני ונאמר לו, כי לא חל כל איסור על יבוא ספרי קודש ותפילה מחו"ל ותיירים הבאים לתימן עם אשרות כניסה חוקיות רשאים להיפגש עם היהודים בכל עת ובכל זמן.

בדו"ח הרשמי של השגריר נאמר, כי לפי התרשמותו ולאור שיחותיו עם היהודים בתימן, נוכח לדעת שהם חיים בשלווה וכל הידיעות על התנכלות להם הן משוללות יסוד.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות חוץ 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Sa’awan Street, צנעא, תימן (שגרירות ארצות הברית בתימן) | רחוב קרן היסוד 19, ירושלים (מערכת "ערב שבת" - "יום הששי")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות