לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ועידה לחקר יהדות פולין תערך בבוסטון בשיתוף אוניברסיטת י-ם


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 31/01/1986 (יום ששי)
מוסד "טאובר" לחקר ההיסטוריה של יהודי פולין באוניברסיטת "ברנדייס" והמרכז לחקר ההיסטוריה של יהודי פולין באוניברסיטת "ברנדייס" והמרכז לחקר ההיסטוריה והתרבות של יהודי פולין באוניברסיטה העברית בירושלים, ביחד עם מכון איו"ו בניו-יורק יקיימו ועידה בין-לאומית לחקר יהדות פולין בשנים שבין מלחמת העולם הראשונה והשניה. הועידה תתקיים בבוסטון, באפריל השנה.

בועידה, שתתקיים בקמפוס של אוניברסיטת ברנדייס ושתמשך 4 ימים, ישתתפו חוקרים ומומחים מישראל, מפולין, מארה"ב ומארצות מערב-אירופה. מטעם ישראל ישתתפו פרופ" אפריים אוורבוך, נשיא האקדמיה הישראלית למדעים, שישא את נאום הפתיחה וההיסטוריונים הפרופסורים ד"ר שמואל אטינגר, ד"ר עזרא מנדלסון וד"ר שמואל וורסס, שישמיעו הרצאות ומחקרים על נושא זה.

מארגני הוועידה מנמקים את כינוסה בכך שעד עתה לא הושם דגש, בחקר ההיסטוריה של יהודי פולין, על התקופה שבין שתי מלחמות העולם, תקופת יצירה, שגשוג ופריחה, תרבותית וכלכלית, ליהדות פולין. לפיכך, הם תולים תקוות בכך, שהועידה תתרום לחשיפת יופיה והישגיה של יהדות פולין בתקופה זו. בנוסף על כך, הם בדעה, כי בגלל חקר השואה בפולין הוזנח פן זה של תולדות יהדות פולין, והמטרה היא, לפיכך, לתקן את המעוות.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: פולין | 415 South St, Waltham MA, ארצות הברית (אוניברסיטת ברנדייס - Brandeis University) | 15 W. 16th St., ניו יורק, ארצות הברית (YIVO - Institute for Jewish Research - ייווא) | גבעת רם, ירושלים (האוניברסיטה העברית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.