לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

יהודי סאן פרנציסקו נגד ברית עם העיר לנינגראד

מוחים על יזמת ראש העיר היהודיה דיאן פיינשטיין


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 5) - 31/01/1986 (יום ששי)
כריתת ברית ערים תאומות בין סאן פרנציסקו האמריקאית לבין לנינגראד הסובייטית גרמה למחלוקת חריפה בקהילה היהודית בקליפורניה.

בעקבות הכרזתה של ראש העיר סן פרנסיסקו היהודיה דיאן פיינשטיין על כוונתה לכרות ברית ערים עם לנינגרד התעורר גל של מחאות מצד ארגונים יהודיים ונבחרים של מדינת קליפורניה במיוחד של הארגונים היהודים הפועלים למען יהודי ברית-המועצות ומאבקם ליציאתם משם, שטענו, כי כריתת ברית כזו היא נטישת המאבק והמחוייבות למען זכויות האדם וזכויות היהודים ברוסיה.

בתגובה אמרה ראש העיר, כי דווקא כריתת הברית תיצור אווירה נוחה יותר, תביא לידי הפשרת הקפאון בין המערב והמזרח ותאפשר לברר וללבן את בעיות היהודים וזכויותיהם בברית המועצות. לדבריה הדרכים שהלכנו עד עתה והאמצעים שנקטנו עד כה לא הועילו ולכן יש לנסות בדרך חדשה.

פיינשטיין הזכירה למתנגדים לכריתת הברית, כי בעת ביקורה במוסקווה ובלנינגראד לפני כחודש הביעה בפומבי את התביעה לאפשר לכ-200 אזרחים סובייטים להצטרף לבני זוגם, החיים בארצות הברית במסגרת איחוד משפחות.

פיינשטיין ביטלה בעבר ברית ערים תאומות שהיתה בין סאן פרנציסקו למנילה בירת הפיליפינים, בגלל רצח מנהיג האופוזיציה בנינו אקינו ב-1983.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: pl. Rastrelli, 1, סנט פטרבורג, רוסיה (Smolny Cathedral - עיריית סנט פטרבורג) | 1 Dr. Carlton B. Goodlett Place, סן פרנסיסקו, ארצות הברית (עיריית סן פרנסיסקו)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.