לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המפד"ל עשויה להסכים לקבל את תיק הפנים ולהשאיר תיק הדתות בפיקדון


מאת: עליזה ולך, סופרת "דבר" לענייני מפלגות
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 23/11/1984 (יום ששי)
אם יוחלט בפגישת פרס עם נציגי המפד"ל ביום ב' למסור לידי המפד"ל את תיק הפנים ולהותיר את תיק הדתות כפיקדון בידי ראש הממשלה, לא ידחו נציגי המפד"ל את ההצעה על הסף.

בפגישה שקיימו אברהם מלמד ורפאל בן-נתן עם שר האנרגיה משה שחל ועם ח"כ אברהם כץ-עוז שלשום, דחו אברהם מלמד ורפאל בן-נתן את כל ההצעות שגובשו בוועדת השרים (שחל - קורפו - פרץ) לפתרון משבר תיקי הפנים והדתות ותבעו מנציגי מפלגת העבודה כיבוד התחייבותם לשני תיקים למפד"ל.

בציבור מתקבל הרושם שהליכוד דואג לבעלי-בריתו, כלומר לש"ס, יותר מאשר המערך דואג לבעלי-בריתו, המפד"ל - אמרו מלמד ובן-נתן, ותבעו משחל גיבוי להסכם ביניהם בפגישה עם ראש הממשלה שמעון פרס ביום ב'.

אי-מסירת תיק הדתות לש"ס היא בבחינת ייהרג ולא יעבור לגבי המפד"ל, ואם לא יימסר להם תיק הדתות יחד עם תיק הפנים, אך לא יימסר גם לש"ס, יהיו מסופקים לפי שעה.

אגו"י חוששת

(נח זבולוני)

אגודת-ישראל תומכת בדרישת המפד"ל לתיק הדתות, ובתוך המפלגה קמה התנגדות למסור את התיק לש"ס ולמנות את הרב יצחק פרץ לשר הדתות.

בין צעירי "אגודת ישראל", הפלג הליטאי, שבראשו עומד חבר-הכנסת לשעבר שלמה לורינץ, צצה באחרונה התנגדות למסור את תיק הדתות לש"ס, מחשש שתחזור תקופה של זעזועים ומשברים כדוגמת אלה שהיו במשרד-הדתות בתקופת כהונתו של אהרן אבו-חצירה כשר הדתות.

כפי שנודע לסופר "דבר", ההתנגדות למסור את תיק הדתות לש"ס נובעת מהעובדה כי בזמן כהונתו של אהרון אבו-חצירא כשר הדתות הודחו מתפקידיהם, על רקע עדתי גרידא, פקידים בכירים שתפסו עמדות ואחדים מאלה שמונו במקומם הועמדו לדין יחד עם השר.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | כנפי נשרים 7, ירושלים (המשרד לענייני דת) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות