לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בקייב אין זכר לאסון הכור בצ'רנוביל מספרים חסידי ברסלב שביקרו בברה"מ


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 10/08/1986 (יום ראשון)
אסון הכור בצ'רנוביל לא הרתיע את חסידי ברסלב מקיום העליה המסורתית על קברם של רבם בעיר אומן שבקרבת צ'רנוביל, למרות הקרינה הרדיואקטיבית באיזור.

השבוע חזרה מאומאן קבוצה בת 35 חסידי ברסלב מירושלים, בתוכם 5 ילדים, שקיימה את העלייה המסורתית על קברו של רבם, שנפטר לפני 176 שנים.

הקבוצה הישראלית שכל חבריה נשאו דרכונים של מדינות המקיימות יחסים דיפלומטיים עם ברה"מ, יצאה לפני שבועיים לאומאן דרך וינה ולנינגראד ומשם לקייב הסמוכה לאומן וגם לצ'רנוביל. הם שהו בברה"מ שבוע ימים והתאכסנו במלון מפואר בקייב שם ניזונו משימורים שהביאו עימם מישראל.

לדבריהם, השלטונות גילו כלפיהם יחס אדיב והם נעו בחופשיות בסביבות קייב ואומן. הם מסרו, כי אסון הכור לא נתן את אותותיו בעיר קייב. הרחובות שוקקים ורק בבתי המלון התפוסה אינה מלאה, בהשוואה לתקופה שלפני האסון.

חסידי ברסלב תולים תקוות רבות בחידוש היחסים עם ברה"מ אפילו יהיו אלה רק יחסים קונסולאריים. חידוש היחסים ישפיע לטובה על אפשרות עליה לאומאן גם לנושאי דרכונים ישראליים.

כזכור פורסם כי האיגודים המקצועיים הסובייטיים מארגנים טיולים וסיורים של 19 יום במוסקבה, לנינגרד וקייב. במסגרת טויולים אלה קיוו חסידי ברסלב, כי נושאי דרכונים ישראליים יוכלו לבקר ברה"מ ולסור לאומאן ויותר ממאה חסידים הגישו בקשות להשתתף בסיורים אלה, אולם לדאבונם כל הבקשות של בעלי דרכונים ישראליים נדחו על הסף.

אולם כעת משתדלים החסידים אצל גורמים מסויימים בממשלת רומניה, שיפעילו את השפעתם על האו"ם במטרה ללחוץ על ברה"מ להתיר גם לנושאי דרכונים ישראליים לבוא לאומן מטעמים של חופש הדת והפולחן.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: קייב, אוקראינה | Bjelins’koho St, אומן, אוקראינה (רחוב בילינסקי - קבר רבי נחמן מברסלב באומן) | צ’רנוביל, אוקראינה (הכור הגרעיני בצ’רנוביל (Pripyat))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.