לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חרדים דורשים לפטר שופט


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 6) - 09/09/1986 (יום שלישי)
מיון מהיר:
חרדים תובעים את פיטוריו של השופט יצחק ברא"ז מכס המשפטים בשל הפסיקה שלו בהפעלת האיצטדיון רמת גן בשבת, לטובת התאחדות הכדורגל של "מכבי".

חרדים אלה חוששים מפסק דינו של השופט ברא"ז שיהווה תקדים "מסוכן". כן דורשים חרדים אלה מהעסקנים שלהם שיפעילו את מלוא "השפעתם" על אגודות הספורט למיניהן להעביר את המשחקים משבת לאחד מימות החול. בהדגישם כי הם מסתייגים מעצם משחקי הספורט שרואים בהם "פלישת המתיוונים אל תוככי מחנה ישראל".

תגובה

[תגובה לכתבה שהופיעה במדור מכתבים למערכת דבר בתאריך 29/09/1986.]

חרדים דורשים לפטר שופט

ב "דבר" (9.9.86) מדווח, כי "חרדים דורשים לפטר שופט". עלינו להתייחס בחומרה יתירה ל "דרישה" זו, רק משום שדעתו של מישהו לא נוחה מהחלטתו.

מעצם מהותו של בית המשפט, הפוסק בין דעות וגישות נוגדות, נוצר מצב בו לפחות צד אחד מוצא עצמו מקופח מהחלטה המתקבלת ברשות זו. אם כל אלה שמוצאים עצמם מקופחים מהחלטת שופט היו דורשים דרישה אבסורדית כזו שדרשו החרדים במקרה זה, היינו מגיעים תוך זמן קצר לערעור כל המיבנה החברתי של המדינה. קרוב לוודאי שזוהי כוונתם המוסווית של החרדים, שאינם מכירים בשלטון המדינה אלא בחוקי ההלכה, ורבים מהם מצפים, חלקם בסתר וחלקם בגלוי, לחורבנה של המדינה ולהשלטת מדינה הלכתית חלופית.

אלמלא ישבו חרדים קיצוניים בממשלה, ואלמלא היו תקדימים של הצלחה בהפעלת לחץ חרדי על גורמים שלטוניים (שחרור אברכים אלימים, קולת עונשם של שורפי תחנות ועוד), היינו כולנו מסתכלים על "דרישה" כזאת בגיחוך ובלגלוג. אולם, נוכח הצלחת השפעתם של החרדים על רוב מוסדות השלטון בארצנו, יש להתייחס לדרישה כזאת מצידם באימה ופחד מצד אחד, ובדרישה תקיפה כלפי מנהיגינו במגזר החופשי, השפוי, לבל ייאותו אפילו להקשיב לדרישות אבסורדיות מעין אלו.

יתירה מכך: יש לתת גיבוי ציבורי ושלטוני מירבי לשופט ברא"ז, כלשופטים אחרים, ולגנות בגלוי ובתקיפות כל ניסיון לערער את יסודות המשפט הישראלי בארץ.

ד"ר דן מלר
עומר


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986
תגובה לכתבה שהופיעה במדור מכתבים למערכת דבר בתאריך 29/09/1986.

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: דרך אבא הלל 301, רמת גן (אצטדיון רמת גן) | רחוב וייצמן 1, תל אביב (השופט ברא"ז שפט בבית משפט השלום) (בית משפט השלום)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות