לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רבני אוסטרליה מאיימים להחרים ביקור הנשיא

בגלל כוונת הרצוג לבקר גם אצל הקהילה הרפורמית


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 31/10/1986 (יום ששי)
רבני אוסטרליה עלולים להחרים את קבלת הפנים שמכינים לנשיא מדינת ישראל חיים הרצוג עם בואו לאוסטרליה, וזאת עקב השתתפותו של הנשיא בחנוכת בית ספר רפורמי במלבורן.

"ערב שבת" מוסר כי מועצת רבני מלבורן מאיימת בהחרמת הנשיא הרצוג על שהבטיח להשתתף בחנוכת בית הספר הרפורמי "קינג דיוויד" שהוקם על ידי הקהילה הרפורמית במלבורן.

רבני אוסטרליה שרבים מהם משתייכים לזרם של חסידי חב"ד ומנהלים את המאבק נגד הרפורמים והקונסרבטיבים פרסמו ערב בואו של הנשיא הרצוג לאוסטרליה את האזהרה הבאה: "מה שלא הצליחו (הכוונה לרפורמים) להשיג במשך 20 שנה ויותר, יתן להם נשיאה של מדינת ישראל ובנו של הרב הראשי בה, במחי ביקור אחד".

נשיא המדינה חיים הרצוג עומד לבקר באוסטרליה ב-9 בנובמבר. גם הרפורמים מכינים לו קבלת פנים מפוארת ויקבלו אותו, כמנהג קבלת מלך "בלחם ומלח" וגזירת סרט בכניסה לשער העיר.

קבלת הפנים של הרפורמים והבטחת הנשיא להשתתף בחנוכת הבית של בית הספר הרפורמי שעל יד הקהילה הרפורמית במלבורן, הדליקו נורה אדומה אצל החרדים שהיתה כצנינים בעיניהם, והם, כאמור, מאיימים כי יחרימו את הנשיא ולא יקחו חלק בשום אירוע של כבוד שיערך לו.

תגובת בית הנשיא על איום החרם היתה כדלקמן: "אין שינוי במדיניות בית הנשיא. ככל הנשיאים לפניו יהיה אורח הקהילה היהודית בחוץ לארץ על כל חלקיה, כלומר, גם של הרפורמים והוא ישתדל לראות את כולם".

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב קרן היסוד 19, ירושלים (מערכת "ערב שבת" - "יום הששי") | 517 Orrong Road, Armadale Victoria, אוסטרליה (בית הספר King David) | רחוב הנשיא 3, ירושלים (משכן נשיאי ישראל (משנת 1971)) | 619 St Kilda Rd, מלבורן, אוסטרליה (Rabbinical Council of Victoria - ועד הרבנים דויקטוריה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות