לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אברכים החשודים בהצתת תחנות אוטובוסים נמלטו מידי המשטרה

חשד כי אחד מהם, ששוחרר בערבות, עזב את הארץ וטס לקנדה


מאת: נח זבולוני ואוריאל בן עמי, סופרי "דבר"
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 25/12/1986 (יום חמישי)
הרב חיים יוסף גוטליב, אברך מישיבת "תולדות אהרן" בירושלים שנעצר כחשוד בהשחתת תחנות האוטובוסים של "אגד" בגלל תמונות "התועבה" ושוחרר בערבות, עזב יחד עם משפחתו את הארץ בדרכו לקנדה.

לפני שבועות מספר נעצרו בירושלים שני אברכים, הרב פנחס קלר והרב חיים יוסף גוטליב, תלמידי ישיבת "תולדות אהרן" כחשודים בהשחתת תחנות האוטובוסים.

שני האברכים נידונו לפני כשנה לחצי שנת מאסר ולשנת מאסר על תנאי בעניין דומה. הם נשאו את עונשם בכלא באר-שבע.

ביום ששי שעבר שוחררו האברכים בערבות של העדה החרדית בסכום של עשרת אלפים ש"ח, וקיבלו מאסר בית משעה 5 בערב עד הבוקר. שלשום, כאמור, עזב האברך גוטליב את הארץ ויצא ללמוד בישיבת "טוש" במונטריאול.
[נראה לנו שזו הייתה תרומתו של נח זבולוני למאמר]

משטרת ירושלים מחפשת מאז השבוע שעבר שני חסידי ברסלב תלמידי ישיבת "שובו בנים", שנמלטו ממנה, בחשד למעורבות בהצתת תחנות אוטובוס ובתי ערביים. ביום רביעי בשבוע שעבר נמלטו השלושה מידי המשטרה במכונית שנגנבה ממשה שלגי, תלמיד הישיבה, שהתלונן על הגניבה במשטרה.

משטרת ירושלים עצרה את שלגי ובעקבות מעצרו ערכה ביום שישי שעבר פשיטה על ישיבת "שובו בנים" וישיבת "התפוצות", וחיפשה את הבורחים.

האברכחים המבוקשים הם אריק וולפובינץ וצבי צוקר, שעל פי הערכת המשטרה מעורבים בהכנת בקבוקי תבערה ובהצתת תחנות אוטובוסים ובתים ערביים במזרח ירושלים.

במשטרת ירושלים חושדים כי ראשי ישיבת "שובו בנים" סייעו לשני התלמידים, שהם חוזרים בתשובה, להימלט ומסייעים להם להסתתר מפני המשטרה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב חשין 1, ירושלים (מגרש הרוסים - כיכר מוסקבה - משטרת ירושלים ובית המעצר בירושלים) | רחוב שבטי ישראל 35, ירושלים (ישיבת תולדות אהרן) | רחוב אל ח’אלידיה 32, ירושלים (רחוב מעלה חלדיה - ישיבת שובו בנים (נחמת ציון) - הרובע המוסלמי העיר העתיקה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות