לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב פרץ הקפיא את התקנות לרישום עולים אחרי 5 שנים

בעקבות חשש כי הדבר יפגע בתלמידי ישיבות הלומדים בארץ


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 23/01/1987 (יום ששי)
במשרד הפנים יושבים על המדוכה על מנת לפתור בעיות שצצו עם התפטרותו של השר יצחק פרץ, ש"ס, ביניהן נהלים חדשים לטיפול בתיירים ותושבים ארעיים השוהים בארץ שלא כחוק.

לפי הנהלים "תושב ארעי שנמצא בארץ חמש שנים ידרש להרשם כעולה, לא תינתן לו אשרת כניסה או הארכת רשיון ישיבה מסוג כל שהוא". תקנה זו הוקפאה טרם שבוצעה ע"י שר הפנים יצחק פרץ, לפי דרישתו ובקשתו של ראש אב בית דין צדק בלונדון הרב חנוך הכהן ארנטריי, שפנה לפני חצי שנה אל ח"כ הרב מנחם פרוש מאגודת ישראל וביקש ממנו להפעיל את השפעתו על גורמים מוסמכים בממשלה שיבטלו את התקנות. הרב חשש כי הן יפגעו באלפי תלמידי ישיבות ואברכים הבאים מחו"ל ללמוד בישיבות בארץ, לתקופות העולות על חמש שנים ואם יפעילו את הנהלים החדשים הם עלולים לעזוב את הארץ ולחזור למקום מגוריהם או לא לבוא בכלל לישראל.

הרב ארנטריי מוכן לבוא לידי פשרה על הנהלים האלה, אך ורק בתנאי שלא יחולו על בני ישיבות ואברכים, וכל מי שימציא מסמך או תעודה המעידה כי הוא עוסק בלימוד תורה ותורתו אומנותו, עליו לא יחולו הגבלות אלו.

בעקבות הפניה הוציא השר פרץ הוראה שהוא מקפיא בינתיים את הנהלים למשך ארבעה חודשים והתקנות, כאמור, לא הופעלו עד עצם היום הזה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 735 High Road, לונדון, בריטניה (בית דין צדק לונדון) | רחוב קפלן 2, ירושלים (משרד הפנים (משנת 1952-1953))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.