לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

על רקע מאבקו ברבי מלובאביץ’

שוטרים הוצבו בבית הרב שך נוכח איומים טלפוניים נגדו


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 09/02/1987 (יום שני)
חגיגת סיום לימוד הרמב"ם היומי, שתיערך הערב, מטעם חסידי לובאביץ', תביא לשיאו את המאבק חסר הפשרות בין אנשי חב"ד לבין היהדות הליטאית החרדית.

לסופר "דבר" נודע, כי בביתו של הרב שך בבני-ברק נתקבלו איומים, לפגוע בו על שתקף בחריפות את האדמו"ר מלובאביץ', במכתב שפרסם ביום ששי בעיתון "יתד נאמן". במכתב נאמר, בין השאר, ובלי לציין את שמו של האדמו"ר שניאורסון, כי הוא "בודה חגים מליבו".

גם בנו של הרב שך, הרב ד"ר אפרים שך קיבל אתמול איום באמצעות הטלפון כי יפגעו באביו. האלמוני שזיהה את עצמו כ "חייל בצבאות השם", אמר לו: "אביך התחייב בנפשו", וטרק את שפופרת הטלפון. בעקבות איומים אלה הוצבו שוטרים ליד ביתו של הרב שך בבני-ברק.

מחוגים המקורבים לרב שך נודע לסופר "דבר", כי לפני פרסום מכתבו ב "יתד נאמן" ביקשו ממנו מקורביו למתן את ניסוח המכתב. בסופו של דבר אמנם ויתר הרב שך על ניסוחים חריפים יותר, כמו "שבתאי צבי", והסתפק בנוסח "לא לשעות אחרי משיחי שקר".

לסופר "דבר" נודע, כי הסיבות אשר הניעו את הרב שך לצאת למערכה נגד חב"ד היו ההשמצות האישיות שפורסמו לאחרונה בבטאוני חב"ד והתעמולה שניהלו אנשי האדמו"ר בין חברי כנסת ושרים, שלא לכלול ברשימת ההקצבות הממשלתיות לישיבות ולמוסדות תורה את הישיבות שיקבלו כספים מ "קרן רייכמן", שפטרונה הוא הרב שך.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ז’בוטינסקי 108, בני-ברק (מערכת יתד נאמן) | כפר חב"ד | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב עוזיאל, ירושלים (ביתו של אפרים שך בשנות ה-80 וה-90, שכונת בית וגן (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות