לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

15,000 משתתפים מהארץ ומחו"ל

האדמו"ר מוויז'ניץ משיא היום נכדתו בחתונה המונית


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 11/02/1987 (יום רביעי)
15,000 אורחים מן הארץ ומחו"ל יבואו להשתתף בשמחת רבם הנערץ, רבי משה האגר, האדמו"ר מוויז'ניץ, המשיא את נכדתו היום הבעל"ט בק"ק בני-ברק.

ההכנות לחתונה ההמונית נערכות זה כמה שבועות, ולקראת האירוע יצאה חוברת מיוחדת בת 28 עמודים, המכילה בתוכה את "פקודת המטכ"ל" של קריית ויז'ניץ, אשר בראשו עומד הרמטכ"ל, חסיד ויז'ניץ מנחם אייזנברג. תזמורת של תשעה נגנים תנעים את זמנם של האורחים בסעודה, שכפי שמבטיחים תהיה כיד המלך. ישתתפו בה לא פחות מ-4,500 אורחים, בהם 3,000 גברים ו-1,500 נשים.

את סעודת המצווה מכינות נשי חסידי ויז'ניץ, הכל בהתנדבות ובתרומות של עין יפה, והיא תתקיים לא במלון מפואר, כי אם בחדר שיכון ויז'ניץ בבני-ברק. 100 עניים ייהנו מסעודה מיוחדת, שתתקיים לא ביום החופה אלא ביום שני הבא. בני-ברק החרדית תקבל את פני הבאים לחופה בכרזות ענק ובהן פסוקי זמרה ושמחה, ונורות צבעוניות יאירו את הרחובות.

הכלה הצעירה היא כאמור נכדתו של הרבי מוויז'ניץ ובתו של ראש ישיבת ויז'ניץ, הרב מנחם ארנסטר, חותנו של הרבי. החתן הוא בנו של הרב אליהו שטרנבוך, אב בית-דין ד'אנטוורפן בבלגיה וחתנו של האדמו"ר מסרט-ויז'ניץ המנוח, הרב ר' ברוך. כלומר, הכל נשאר במשפחה.

ערש חסידות ויז'ניץ בעיירה הגליצאית אשר במורדות הקרפאטים, השייכת כיום לרומניה. חסידות זו נוסדה לפני יותר ממאה שנה על-ידי רבי מנחם מנדל האגר (1830-1884), לאחר פטירת אביו ר' חיים האגר, המכונה הצדיק מקוסוב.

האדמו"ר הנוכחי, רבי משה האגר, נמנה עם חברי מועצת גדולי התורה של אגו"י והוא חותנו של הרבי מבעלז, רבי יששכר דב רוקח. בתו של רבי משה האגר נישאה לפני כמה שנים לבנו של האדמו"ר מסטאמר, רבי משה טייטלבוים, השוכן כבוד בוויליאמסבורג. השידוך עורר תסיסה וזעם בקרב קבוצת חסידי ויז'ניץ, המכונים "הנידחים" על שום שנדחו משולחן רבם לאחר שמתחו עליו ביקורת.

זה היה לפני יותר מ-20 שנה. בחצר ויז'ניץ התארגנה קבוצה של אברכים שמנתה 40 איש, והם מתחו ביקורת על הרבי שלהם משום שהצטרף למועצת גדולי התורה של אגו"י, המשתתפת בבחירות לכנסת והחברה בקואליציה הממשלתית.
חברי קבוצה זו הודחו כאמור משולחן רבם וגורשו מבני-ברק. אחרי הגירוש הם מצאו "מקלט מדיני" אצל מנהיג "נטורי קרתא" המנוח, הרב עמרם בלוי. הם התמקמו בבית-הכנסת "תורה ויראה" בשכונת מאה שערים והפכוהו למרכז לפעילות חרדית קיצונית.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: קריית ויז’ניץ, בני-ברק (מרכז חסידות ויז’ניץ בישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות