לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בתלונה שהוגשה למבקר המדינה:

חברה ממשלתית פרסמה ברכה בבטאונה של "חרות" בירושלים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 19/01/1988 (יום שלישי)
מודעת ברכה מטעם חברה ציבורית ממשלתית שנמסרה לפרסום בעיתון פנימי של מפלגת "חרות" בירושלים, משמשת עילה להגשת קובלנה למבקר המדינה.

"החברה הכלכלית לירושלים" פרסמה בבטאון "חרות ירושלים" ברכה לחברי תנועת "חרות" לרגל חג האורים. השר הממונה על החברה הוא אריאל שרון. מאז מונה לשר המסחר והתעשיה הודחו כל הדירקטורים ב "חברה הכלכלית" שהיו מזוהים עם המערך ובמקומם מינה שרון אנשי "חרות".

ב "חברה הכלכלית" מכהנים 14 דירקטורים, מהם נציגי חברות ומוסדות ציבוריים, מתוכם לא הוחלפו רק נציגת העיריה דפנה פלאי, מנהל מקרקעי ישראל מחוז ירושלים יהודה זיו ועו"ד משה וגנר.

שישה דירקטורים הם חברי "חרות" ויתר הדירקטורים טרם מונו, בגלל המחלוקת בין השרים משה נסים ואריאל שרון על המועמדים. ל "חברה הכלכלית" גם אין יו"ר מועצת מנהלים. בין הדירקטורים שמונו מאנשי "חרות" כאלה שכישוריהם הכלכליים שנויים במחלוקת, כגון נהגו לשעבר של ח"כ יהושע מצא ופקיד ב "אמישראגז" ירושלים.

הקובלנה שהוגשה למבקר המדינה טוענת נגד בזבוז כספי ציבור על-ידי חברה ממשלתית למען תמיכה בעיתונים מפלגתיים.

כפי שנודע לסופר "דבר" תוגש תלונה נוספת למבקר המדינה גם על שהחברה הכלכלית מתפקדת בלי יו"ר מועצת מנהלים וללא מספר מלא של דירקטורים. עוד נמסר כי היתה פניה של כמה מדירקטורי החברה הכלכלית כדי שלא יכבדו את ההתחייבות של נותני המודעה ושלא ישלמו את התמורה עבורה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב כנפי נשרים 24, ירושלים (החברה הכלכלית לירושלים) | רחוב רש"י 66, ירושלים (משרד מבקר המדינה (עד שנת 1993))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.