לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

השבועון החרדי "ערב שבת":

שמיר הזמין הפגנות אלפים מ "גוש אמונים"


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 19/02/1988 (יום ששי)
הפגנות סוערות של עשרות אלפי איש שאותן הזמין ראש הממשלה יצחק שמיר אצל חברי "גוש אמונים", צפויות לקראת צאתו לביקור בארצות-הברית.

השבועון החרדי "ערב שבת" מוסר כי ראש הממשלה יצחק שמיר ביקש מהרבנים יעקב נוביק ויהודה חזני מישיבת "מרכז הרב", מהפעילים המרכזיים של "גוש אמונים", שבאו בראש המשלחת נוער שרובם היו בני ישיבה, לעודדו ולקיים הפגנה נגד תנועת "שלום עכשיו", שהפגינה מול ביתו של ראש הממשלה במלאות חמש שנים להירצחו של אמיל גרינצוויג.

לפי השבועון אמר להם יצחק שמיר: "אני מבקש שתארגנו עשרות אלפי אנשים, שיעמדו ויפגינו בנמל התעופה בן-גוריון בעת צאתי לביקור בארצות הברית. אז יהיה לי מה לומר לאמריקאים". אנשי "גוש אמונים" נענו לבקשתו של שמיר.

נודע כי השתתפות תלמידי ישיבות, הנהנים מדחיית גיוסם לצה"ל מטעמים של "תורתם אומנותם", לפי סעיף 36 (3) לחוק שירות בטחון משולב תשמ"ו 1986, בהפגנות פוליטיות, המנוגדות לחוק שלפיו הם מקבלים את הדיחוי, עוררה מורת-רוח בקרב ראשי הישיבות, החוששים כי זה עלול להזיק לבני הישיבה הנהנים מהפטור. בנוסף לזה נמתחה ביקורת על ראש הממשלה, שהכריז כי בחורי ישיבה צריכים ללכת לצבא, קורא אותם לבוא להפגין, כדי "לתת לו כתף" במדיניות שלו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב סמולנסקין 9, ירושלים (פינת רחוב בלפור - בית ראש הממשלה - בית אגיון (משנת 1974)) | רחוב קרן היסוד 19, ירושלים (מערכת "ערב שבת" - "יום הששי") | רחוב הרב צבי יהודה 12, ירושלים (לשעבר רחוב קורות העיתים - קרית משה - ישיבת מרכז הרב (משנת 1964)) | רחוב לויד ג’ורג’ 6, ירושלים (תנועת "שלום עכשיו" בשנות ה-80 (פינת רחוב סמאטס - ליד קולנוע "סמדר")) | נמל התעופה בן גוריון, לוד (טרמינל 1 - נתב"ג) | רחוב רמת הגולן 23, ירושלים (מזכירות גוש אמונים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות