לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חוגי חב"ד מבקשים התערבות הרב שך במחלוקת על תשמישים יקרים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 11/03/1988 (יום ששי)
מחלוקת פנימית מתחוללת בחצר חב"ד בניו-יורק בין מקורבי האדמו"ר - הרבי מלובביץ' לבין בני המשפחה של חותנו, האדמו"ר הקודם, שנפטר לפני כ-40 שנה בארצות-הברית והשאיר אחריו ספריה גדולה של ספרים ופריטי תשמישי קדושה יקרי ערך.

על בעלות הירושה נמשכה מזה שנים המחלוקת במשפחת האדמו"ר ולאחרונה היא התלקחה מחדש לאחר מות רעייתו של הרבי מליובביץ'. לאחרונה נעשה גם נסיון להכניס לקלחת המחלוקת את הרב אליעזר מנחם שך מבני-ברק, יריבו הפוליטי של הרבי מלובביץ'.

בימים אלה קיבל הרב שך פניה מאת הרבנית גור אריה אחותה של הרבנית ליובביץ' שנפטרה ובה היא מבקשת מהרב שך להתערב בריב המשפחה על הירושה של אביה, האדמו"ר הקודם ומגלה במכתבה את דרכי ההשתלטות, לפי דבריה, על נכסי אביה המנוח.

לסופר "דבר" נודע כי הרב שך הביע השתוממות ופליאה על בקשתה של הרבנית גור אריה שיתערב בריב הירושה ותגובתו היתה חד-משמעית, כי אין הוא מתערב בריב משפחתי ואין לו שום דבר נגד הרבי מליובביץ' באופן פרטי. הוא חולק עליו בשל דרכו ושיטתו ו "פעלוליו המבצעיים" ועל חסידיו המתייחסים אל רבם כאל "המשיח" ...

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות