לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רב מניו-יורק יערוך השנה את הסדר המרכזי במוסקווה


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 31/03/1988 (יום חמישי)
רב מארה"ב יערוך השנה את "הסדר" הציבורי בבית הכנסת הגדול במוסקווה, במקומו של רב בית-הכנסת אדולף שיוביץ הנמצא בשנת השתלמות בארה"ב כך מוסר השבועון "אלגעמיינער זשורנאל" בניו-יורק.

הרב חיים זושא (מרק) שניאור, בן 29, בנו של הרב ארתור שניאור, רבה של קהילת "זכרון אפרים" ("פארק איסט סינאגוגה") בניו-יורק, יצא השבוע למוסקבה לפי הזמנת הקהילה היהודית במקום, כדי לערוך שם את תפילות החג ואת ה- "סדר" הציבורי בבית-הכנסת הגדול. רבה של מוסקווה, המשתלם "בישיבה יוניברסיטי" בניו-יורק, יערוך את "הסדר" בבית-הכנסת של הרב שניאור בניו-יורק.

ביקורו של הרב שניאור התאפשר הודות להתערבותו של שר הדתות הסובייטי קונסטאנטין קארצ'ב. יצויין כי זו הפעם הראשונה בתולדות המשטר הקומוניסטי ברוסיה, שרב בעל אזרחות אמריקאית ימלא "תפקיד רשמי" שם ואילו רב הנושא דרכון סובייטי ינהל את הסדר בניו-יורק.

טרם צאתו למוסקווה שיגר הרב שניאור משלוח לפסח 2 טונות מצות, דגים ממולאים, קמח מצה, חזרת, יין ועוד, עבור הקהילה היהודית שם. לפני צאתו אמר הרב שניאור כי את הדרשות שלו בבית-הכנסת הגדול הוא ישא באידיש ובעברית.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 163 E 67th St, ניו יורק, ארצות הברית (Park East Synagogue - בית הכנסת זכרון אפרים) | 508 Montgomery St, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת אלגעמיינער ז’ורנאל) | Bolshoy Spasoglinishchevskiy per., 10, מוסקבה, רוסיה (בית הכנסת כורל, בית הדין הרבני)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות