לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רוגז בקרב מארגני הטקס:

עדין שטיינזלץ ייעדר מחלוקת פרס ישראל


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 20/04/1988 (יום רביעי)
היעדרו מן הארץ של מועמד חתן פרס ישראל, הרב עדין שטיינזלץ במוצאי חג העצמאות, גרם למבוכה ורוגז רב בקרב מארגני טקס חלוקת פרסי ישראל תשמ"ח.

הרב עדין שטיינזלץ, העומד לקבל במוצאי חג העצמאות את פרס ישראל ומחשבת ישראל עבור התרגום של 18 מסכתות תלמוד מארמית לעברית מודרנית, יצא לפני ימים מספר לארה"ב למסע הרצאות על הנושא "מחשבת היהדות" והוא יחזור ארצה רק בעוד כמה שבועות, הגם שידע על מועד הענקת הפרס, שיתקיים במוצאי חג העצמאות.

מארגני טקס חלוקת פרסי ישראל רואים בהיעדרו של שטיינזלץ משום סטירת לחי וזלזול בטקס חלוקת הפרסים, שיתקיים במעמד נשיא המדינה חיים הרצוג, ראש הממשלה יצחק שמיר, נשיא בית המשפט העליון מאיר שמגר, סגן ראש הממשלה ושר החינוך יצחק נבון וראש עיריית ירושלים טדי קולק. כתגובה הם שוקלים לא להכריז במעמד זה על הענקת הפרס לשטיינזלץ יחד עם יתר מקבלי פרסי ישראל אך טרם הוחלט מה יהיה גורלו של הפרס שהיה מיועד לרב שטיינזלץ.

לסופר "דבר" נודע, כי מארגני טקס חלוקת הפרס ניסו לאתר את הרב שטיינזלץ בארה"ב ולבקשו לחזור ארצה כדי שישתתף בטקס, אולם ללא הצלחה. הם סבורים כי היעדרו של הרב שטיינזלץ מן הארץ ביום טקס חלוקת פרס ישראל לא היה מקרי אלא במכוון יצא מן הארץ כדי לא להיות נוכח בטקס.

כידוע, נמנה הרב שטיינזלץ עם חסידיו של הרבי מלובביץ' והרבי אסר עליו, כנראה, לקבל את הפרס "מהמדינה הציונית" ...

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ארצות הברית | רחוב מרכוס 20, ירושלים (באולם תיאטרון זה נערך טקס חלוקת פרס ישראל) (תיאטרון ירושלים (ע"ש שרובר))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות