לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בלחצו של לורנץ

חברים באגודת-ישראל דרשו לבטל פגישה עם שמיר - וחזרו בהם


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 10/05/1988 (יום שלישי)
התמרמרות רבה שוררת באגודת ישראל על קבלת הפנים שהוועדה המדינית של אגודת ישראל ערכה לראש הממשלה יצחק שמיר בה הסביר את עמדתו ואת השגותיו על פתרון הסכסוך היהודי-ערבי על ידי ועידה בין-לאומית, לאחר שמ"מ ראש הממשלה ושר החוץ שמעון פרס הביע דעותיו בנושא זה בפני אותה הוועדה בסוף השבוע שעבר.

בחוגים רחבים באגודת ישראל הובעה תמיהה על קיום הפגישה בין ראש הממשלה והוועדה המדינית ביום ראשון בבית הוועד הפועל העולמי של אגודת ישראל בירושלים בהשתתפות חברי הכנסת ובראשותו של יו"ר הועדה הרב שלמה לורנץ. התמיהה הובעה על כי הפגישה נערכה לאחר החלטת הממשלה באותו יום בעד אישרור ההסכם עם המורמונים, בקשר לאוניברסיטה שהקימו בהר הצופים בירושלים.

לסופר "דבר" נודע, כי לפני כניסת ראש הממשלה לפגישה עם הוועדה המדינית הקדימו חברי הוועדה דיון ובו הציעו חברים רבים לבטל את קבלת הפנים, כאות מחאה.

הרב לורנץ שניהל את הישיבה טען שביטול הפגישה עם שמיר היא פגיעה בכבודו שלו, באשר הוא שהזמין את ראש הממשלה לפגישה זו וכי ביטולה ברגע האחרון יתפרש על ידי יצחק שמיר כחולשה של הרב לורנץ עצמו בתוך אגודת ישראל.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב יצחק אורנשטיין 5, ירושלים (בית הועד הפועל העולמי של אגודת ישראל (רחוב שומר הכותל)) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | אוניברסיטת בריגהם יאנג, ירושלים (האוניברסיטה המורמונית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות