לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

כעס באגו"י: חב"ד הבטיחו רק לעזור ועתה הם מנהלים המפלגה

פעילי חב"ד לא יורשו לבוא עם ה "טאנקים" לצה"ל בגלל שהפכו למפלגה


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 15/11/1988 (יום שלישי)
מבוכה וזעם שוררים בקרב חברי מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל" ואצל ראשי המפלגה בשל הלחץ הכבד והתכתיב שהפעילו חסידי ליובאוויץ' ללכת עם הליכוד לקואליציה צרה.

ב "אגודת ישראל" עושים הרהור שני על ההחלטה ללכת עם הליכוד בממשלה צרה. עוד טוענים כי מעתה המפלגה אינה עצמאית אלא תלויה בחסדי האדמו"ר מליובאוויץ' וכל החלטה טעונה אישורו של 770 איסטרן פארקווי ברוקלין, מקום מושבו של הרבי.

למרות שאנשי חב"ד טענו חגיגית, כי רק עזרו לאגו"י בבחירות לכנסת, מתברר, כי הם נשארים פעילים באגו"י גם להבא. הרב שמואל חפר, יו"ר ועד שלמות העם של חב"ד, הסתובב במסדרון המלון ויזניץ בבני ברק, בו התקיימה הישיבה הגורלית שהחליטה על הליכה עם הליכוד.

הרב יוחנן סופר, ,הרב מערלו, חבר מועצת גדולי התורה של אגו"י, הסיק מסקנות ופרש מחברות במועצה כי איננו שליח של הרבי מליובאוויץ'.

כזכור, נתקבלה החלטה כי להבא לא יתנו לאנשי חב"ד להיכנס עם ה "טנקים" שלהם באוהלי צה"ל בגלל שנהפכו לנציגי מפלגה בגין פעילותם במערכת הבחירות של אגו"י. בתגובה הצהירו אנשי חב"ד בצורה מוחלטת כי הם רק עזרו חד-פעמית לאגו"י, ואינם קשורים למפלגה זו או אחרת. עתה מתברר כי חב"ד נוהגים כמפלגה ולכן תחדל כנראה פעילותם בצבא.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1988

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 38, תל אביב (מצודת זאב - מרכז תנועת חרות - גח"ל - הליכוד) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | כפר חב"ד | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות