לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נטורי קרתא יניפו דגלי אש"ף ביום העצמאות


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 12) - 09/05/1989 (יום שלישי)
"מועצת השבעה" המוסד העליון של נטורי קרתא בירושלים, החליט להגביר השנה התנגדותו לחגיגות יום העצמאות.

לאות הזדהות עם "אחיהם הפלשתינאים", יכריזו הנטורים על יום העצמאות כ "יום האבל הלאומי": הם יצומו, יחגרו שקים וישימו אפר על ראשיהם, יניפו דגלים שחורים מעל בתיהם בשכונת מאה שערים, ושני דגלי ענק שחורים יתנוססו מעל "תורה ויראה", מעוזם בשכונה. כן יתלו דגלי אש"ף, יערכו תפילות מיוחדות ל "מיגורה הטוטאלי של המדינה הכופרת" ויסיימו בתפילה בציבור ובקריאת "ויחל" כפי שנהוג בתענית ציבור. כן יאמרו דברי התעוררות והתבדלות מהמפלגות החרדיות (אגודת ישראל - חב"ד) "המשתפות פעולה עם הציונים רחמנא ליצלן".

"שר החוץ" של נטורי קרתא, הרב משה הירש, אמר לעיתונאי חוץ כי "הבנקרוט (פשיטת הרגל) של מדינת ישראל לאחר 41 שנות קיומה ניכר באי יכולתה לדכא את המרד הערבי וכוחה הוא רק בהנפת השמאטעס (סמרטוטים) בכחול לבן על מוט של 50 אמה". הוא הוסיף ואמר: "השנה, כדי להבליט את החלפת דגלי הסטרא אחרא" (הטומאה - המדינה הציונית) שחדלה להתקיים - בדגלי המדינה הפלשתינית, הם יציפו את השכונה בדגלי אש"ף - כפי שחזה את סופה האדמו"ר מסטמאר המנוח הרב יואליש טייטלבוים, שהסתמך על דוד המלך שאמר: "ארבעים שנה אקוט בדור ואמר עם תועי לבב הם ולא ידעו דרכי".

גם השנה ישחקו ילדי הנטורים במשחק "חטוף את הדגלים" מכל רכב העובר ביום העצמאות בשכונת מאה שערים ואיכסנו אותם למשמרת כדי להעלותם באש בל"ג בעומר כפי שהם נוהגים כל שנה; "אולם לפי התחזית ינחלו השנה הילדים אכזבה מפאת מיעוט הדגלים שיונפו בירושלים, והם יצטרכו לרכוש דגלים ציוניים בכסף מלא כדי לקיים את המצווה הכתובה בתורה "ובערת הרע מקרבך" ", אמר הירש לעיתונאים.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1989

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בעל התניא 11, מאה שערים, ירושלים (ישיבת תורה ויראה) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות