לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"כלכלה נכונה" דרביץ? יופחת מס הקאפעלושן


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 29/06/1989 (יום חמישי)
חרדי ירושלים נשמו לרווחה כאשר נתבשרו כי שר המסחר והתעשיה אריק שרון עומד להפחית את המיסוי על יבוא מגבעות (קאפעלושן) מחו"ל בעקבות פניית אברכים מירושלים ובני ברק אל נציגי "דגל התורה". מחירן של המגבעות נע בין 100 ל-150 דולר והצרכן הגדול ביותר הוא המגזר החרדי.

ח"כ הרב אברהם רביץ (דגל התורה) פנה למשרד המסחר והתעשיה וביקש להפחית את המסים לייבוא המגבעות כדי לסייע לצבור החרדי שעבורו המגבעות הינן "מצרך חיוני".

באחרונה קיבל רביץ העתק של מכתב שנשלח ממשרד המסחר והתעשייה אל הנהלת המכס ובו הסכמת המשרד להפחתת המסים על יבוא המגבעות. לפיכך יופחת המיסוי על יבוא המגבעות מצ'כוסלובקיה ומאיטליה.

כפי שנודע ישנה הסתייגות בקרב נציגי "אגודת ישראל" בכנסת ובקרב חצרות חסידים המזוהים עם אגו"י. הם חוששים שהפחתת המיסוי על המגבעות תחול אך ורק על אלו שהחרדים הליטאים חובשים ולא על ה "ספודאק" שלובשים החסידים ואנשי הישוב הישן בירושלים שמחירן עולה על מגבעות הליטאים.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1989

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אגרון פינת בן שמעון, ירושלים (בית פאלאס - משכנו הישן של משרד המסחר והתעשיה) | רחוב בית וגן 103, ירושלים (ביתו של אברהם רביץ) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה") | רחוב אגרון 32, ירושלים (מכס מחוז ירושלים (בשנות ה-60 וה-70), הנהלת המכס והבלו בשנות ה-80)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות