לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

לפי הוראות הרב שך ובד"ץ של החרדים:

3 ספרי הרב שטיינזלץ טעונים גניזה - כדברי מינות וכפירה


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 04/08/1989 (יום ששי)
הרב אליעזר מנחם שך, מנהיגה של היהדות החרדית הליטאית ובני הישיבות, פירסם פסק הלכה לפיו שלושה ספרים של הרב עדין שטיינזלץ טעונים גניזה כדברי כפירה ומינות.

שלושה ספריו של הרב עדין שטיינזלץ "תלמוד לכל", "דמויות מהמקרא" ו- "נשים במקרא", עוררו זעזוע ברחוב החרדי בגלל מה שהוגדר "סגנונות מסויימים בלתי הולמים ואף מעליבים נגד תנאים ואמוראים בתקופת התלמוד והמשנה ואף נגד גדולי היהודים בתקופת המלכים". הדברים הובאו בפני גדולי התורה ובית דין צדק של העדה החרדית.

בעקבות המקרה פירסם המכון הישראלי לפרסומים תלמודיים, שבראשו עומד הרב שטיינזלץ, הודעה האומרת כי בשלושת הספרים שלטו ידי סופרים זרים ונשתרבבו בהם דברים שאין רוח חכמים נוחה מהם ואסור לפרסמם. עוד נאמר כי כל הדברים רחוקים ממהלך מחשבתו של הרב שטינזלץ, ולא היתה בפרסומים אלה משום כוונה לזלזל בקודשי ישראל ובדברי חז"ל וקוראים עלינו את הפסוק "והמכשלה הזאת תחת ידינו". המכון הודיע כי הוא מוכן לקבל את הספרים בחזרה ולהחזיר תמורתם.

הרב שך לא הסתפק בהודעה זו ופסק שיש לגנוז את הספרים ולא להרשות להכניסם לבית יהודי.

גם בני הישיבות בירושלים פירסמו אזהרה חמורה שכותרתה באותיות קידוש לבנה: "ושומר נפשו ונפש ביתו ירחק מהם", ואמרו כי דינם של ספרים אלה לשריפה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1989

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב גרץ 5, ירושלים (כתובתו של הרב עדין שטיינזלץ) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | מעלות הרב חיים עראקי 6, ירושלים (המכון הישראלי לפרסומים תלמודיים, מכון שטיינזלץ - שכונת נחלאות)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות