לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב שך איננו שוכמן: יתבע העורך לדין תורה


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 28/08/1989 (יום שני)
מקורביו של הרב אליעזר מנחם שך מנהיג היהדות החרדית הליטאית, שוקלים אפשרות לתבוע לדין תורה את עורך בטאון היורדים "ישראל שלנו", היוצא לאור בניו-יורק, בשל לשון הרע על רבם.

ב "ישראל שלנו" מה-18 באוגוסט פורסם: "אנשיו של הרב שך, ראש ישיבת פוניבז' ומנהיג המפלגה החרדית "דגל התורה", לא ישמחו לקרוא את הקטע הזה: אליעזר מנחם מן שך (ההדגשה במקור) איננו שמו המקורי של ראש הישיבה. שמו מילדות, מה שנקרא מ "בית אבא", היה אליעזר מנחם שוכמן, אלא שבאופנה שפשטה בארץ עם קום המדינה, בעידודו של בן גוריון, לעברת את שמות המשפחה, החליט גם הרב שך, שעדיין נמנה עם החוגים המקורבים ל "מזרחי" (כיום מפד"ל - נ.ז.), לשנות את שמו משכמן (שם גלותי) למן שך".

היות ואלפים ובתוכם גם כותב שורות [ * ] אלה יכולים להעיד, כי הרב שך לא שינה את שמו, ובתפוצות, לפני עלייתו לארץ היה ידוע בשם הרב שך, שוקלים כאמור מקורביו של הרב שך לתבוע את העורך לדין תורה.

הערות: * רנ"ז בהיותו מקורב מאוד למשפחת הרב שך, וכאחד שהכיר את הרב שך עוד בשנת 1927 יכול היה להיות סמוך ובטוח שהרב שך לא שינה את שמו. לא מן הנמנע שכמי שקרא את הכתבות של "ישראל שלנו" היה זה הוא שהעביר למקורבי הרב שך את הידיעה.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1989

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 993 E 17 st., Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת "ישראל שלנו") | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות