לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ימות המשיח: מתחילות שיחות שלום בין ליטאים לבין חסידים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 29/08/1989 (יום שלישי)
ההידברות להשכנת שלום במחנה החרדי בין הליטאים והחסידים קיבלה תאוצה עת נערכות שיחות על-כך בין ראשי "אגודת ישראל" ו- "דגל התורה".

אתמול בא במפתיע הרב הישיש אליעזר מנחם שך, מנהיג היהדות החרדית הליטאית מבני-ברק לירושלים ונפגש עם האדמו"ר מבעלז, הרב יששכר דב רוקח, ועם הרב שלום יוסף אלישיב - פוסק הדור המקובל על שני הפלגים ביהדות החרדית.

הרב שך עדכן את שני האישים בפגישות ובשיחות שקיים עם ראשי "אגודת ישראל" ובמיוחד עם הרב פנחס מנחם אלתר, אחיו של האדמו"ר מגור, ראש ישיבת "שפת אמת", חבר מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל", המכהן כיו"ר אגודת ישראל בארץ. הרב אלתר פקד שלשום את הרב שך בביתו בבני-ברק והם דנו על נושאים העומדים על הפרק ובהם פתיחת בית-ספר לבנות של חסידי גור, וכן על הידברות בין שני הפלגים במחנה החרדי.

השיחות נערכות לאחר שהרב שך הכריז בפתיחת ירחי כלה, שהוא מוכן להידברות עם ראשי הציבור החסידי, ובעקבות זאת פרסם הרב פנחם מנחם אלתר קריאה לשלום ולאחדות ביהדות החרדית.

בחוגי "אגודת ישראל", ובמיוחד בחצר חסידי גור בירושלים, רואים בעין יפה את המגעים בין שני הראשים של "אגודת ישראל" ו- "דגל התורה".

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1989

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב גשר החיים, ירושלים (מקור ברוך - ביתו של האדמו"ר מבעלז הרב יששכר דב רוקח בשנות ה-80 (משוער)) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה") | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב חנן 10, ירושלים (ביתו של הרב שלום אלישיב, מאה שערים) | רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות