לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הותרה הקללה על סמנכ"ל משרד הדתות - והוא יצא מכלל סכנה


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 12) - 15/12/1989 (יום ששי)
סמנכ"ל משרד הדתות, ציון גרמי, שלקה בהתקף לב לאחר שקולל על-ידי פקידי המשרד ושמצבו היה אנוש, יצא מכלל סכנה, לאחר שמקובלים ורבנים "התירו את הקללות".

לפני שבוע נכנסו שלושה פקידים ממשרד הדתות, שעמדו בפני פיטורים, אל חדרו של ציון גרמי, ותוך כדי דין ודברים קיללו אותו, תוך הדגשה, כי הם כוהנים וכי הקללה תחול עליו.

גרמי לקה מיד בהתקף לב והובא במצב אנוש וללא הכרה לטיפול נמרץ בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים. על מקרה זה פורסם לראשונה ב "דבר"

בהתחלת השבוע הובאו לבית החולים קבוצת מקובלים, בתוכם תימנים בני עדתו של גרמי, ובראשם זקן המקובלים, הישיש בן ה-92 הרב יצחק כדורי, שקבע כי הקללה יצאה מפיהם של כוהנים או רבנים. כסגולה זמנית שהקללה לא תתפשט על כל הגוף מרח הרב כדורי בשמן את פניו וידיו של גרמי וענד קמיע על צווארו.

כשהובא המקרה אל הרב הראשי לישראל מרדכי אליהו והוצגה לפניו "הדיאגנוזה" שקבע זקן המקובלים, הבהיל הרב אל ביתו את שלושת הפקידים (כוהנים) ואשה אחת שהיתה בין המקללים וכפה עליהם להתנצל ולבטל את הקללה.

הרב אליהו מצידו ערך "התרת קללות", בדומה להתרת נדרים שעושים בערב ראש השנה, וכאמור, ציון גרמי חזר להכרתו ומקווים, כי עוד מספר חדשים, לאחר "תרופות דומות", הוא יצא מבית החולים בריא ושלם ויחזור לעבודה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1989

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות בן ציון 2, ירושלים (ביתו של הרב מרדכי אליהו (קרית משה)) | רחובות הבוכרים 19, ירושלים (ישיבת נחלת יצחק - ישיבתו של הרב יצחק כדורי) | רחוב הנביאים 74, ירושלים (בית החולים ביקור חולים) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.