לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מתיחות בין שומרוני שכם וחולון


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 02/02/1990 (יום ששי)
מתיחות רבה שוררת לאחרונה בין שומרוני חולון לבין אחיהם בשכם, בשל עזיבתם את ה "התנחלות השומרונית" בקרית לוזה, המקום הקדוש של השומרונים, וירידתם לשכונת השומרונים בשכם.

שומרוני שכם נוהגים לעלות כל שנה, חודש לפני חג הפסח, לקריית לוזה כדי לעשות את ההכנות לקראת "זבח הפסח" השומרוני ולאחר הזבח לחזור לשכם. בשנים האחרונות הם נשארו לגור בקרית לוזה לימי השנה, ו "התנחלו שם" מפני המקום הקדוש בו עורכים את "זבח הפסח" ומפני שהמקום שימש כמחסה מפני התנכלויות והצתת הדירות של השומרונים על-ידי ערבים.

בימים אלה ירדו כמה משפחות שומרוניות מקרית לוזה וחזרו לבתיהם בשכם, כנראה מפני שלא יכלו לעמוד בפני הקור והגשמים העזים. דבר זה עורר רוגז בקרב שומרוני חולון, שלא קיבלו את הטענה, כי עזבו בגלל פתיחת שנת הלימודים בבתי-הספר בשכם, לאחר הפסקה ארוכה שגרמה האינתיפאדה, וטוענים, כי את שנת הלימודים אפשר לפתוח גם בנסיעות יום-יומיות מקריית לוזה לשכם.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הר גריזים, פלשתין (השכונה השומרונית בהר גריזים - קרית לוזה) | שכם, פלשתין (חראת סמארה (ח’ירבת סמארה) - הרובע השומרוני בשכם (משוער)) | שכונת נווה פנחס, חולון (שכונת השומרונים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.