לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משה עמירב "מקפיץ" החרדים הקיצוניים

רחוב בירושלים ייסגר לתנועה בשבת רק בהסכמת כל דייריו


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 13/02/1990 (יום שלישי)
מיון מהיר:
בירושלים לא ייסגרו עוד רחובות לתנועת מכוניות בשבת ובחג בלי לקבל את הסכמת כל דיירי הרחוב; עד כה היה מספיק רוב לכך - מסר באחרונה חבר מועצת העיריה, משה עמירב, המחזיק בתיק שירותי הנדסה.

הוא ציין כי עשרות רחובות ב-16 שכונות החרדיות סגורים לתנועה בשבת ובאחרונה רבו הפניות אליו לסגור רחובות נוספים, אך הוא סירב, בניגוד למדיניות עד כה שאפשרה סגירת רחוב אם רוב הדיירים דורשים זאת. להבא, כאמור, ייסגרו רחובות רק אם כל הדיירים יחתמו על הסכמתם לכך. עמירב הטעים כי גם אם דייר אחד יתנגד, הוא לא יתיר את הסגירה ואם יהיה צורך, יפעיל את הג'יפים של מחלקתו להסרת מחסומים, אם יוקמו.

בהיוודע דבריו של עמירב ליהדות החרדית הקיצונית בירושלים, היא הגיבה בזעם על הנציגים ה- "דתיים" וה- "חרדים" למיניהם בעירייה ושואלת "איפה הם: למה מלאו את פיהם מים, ושותקים בנדון? האם כאשר זה לא נוגע לחלוקת כספים למוסדותיהם לא איכפת להם" ?

ראשי הקיצונים הודיעו כי הם "דרוכים ומוכנים לקרב במלחמת חורמה זו לחיים או למוות על מנת לבטל את הגזרה הנוראה שאין הציבור החרדי יכול לעמוד בה".

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ירושלים (שכונות חרדיות) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.