לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"דרעי ממאיס על העולים מרוסיה את מדינת ישראל"

הרב רגב, מראשי תנועת חמד"ת: רבים עלולים לחפש את עתידם במדינה שאין בה כפיה דתית, כגון ארה"ב


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 22/02/1990 (יום חמישי)
ביקורת חריפה על מדיניות שר הפנים, אריה דרעי, כלפי העולים החדשים הבאים מברה"מ, מתחה חמד"ת (לחופש מדע, דת ותרבות בישראל) תוך האשמה חמורה כי השר ממאיס על העולים הפוטנציאליים מרוסיה את מדינת ישראל.

הרב אורי רגב, מראשי חמד"ת, אומר כי לאחר שהוכח בבית-המשפט העליון, שהשר דרעי פעל שלא כדין כלפי גרים רפורמים וקונסרבטיבים בנסיון להבריחם מן הארץ - מתעסק שר הפנים בחקירות חסרות התחשבות של עולים, תוך הוספת מכשול בפני העליה.

הרב רגב מוסיף ואומר, כי העולים החדשים חיו שנים רבות תחת משטר שהתפאר בהתנגדותו הנחרצת לדת ישראל, כמו לכל דת אחרת, אך חרף לחץ השלטון הפגינו יהודי ברה"מ נאמנות לעם ישראל שאינה מוטלת בספק. הוא הוסיף, כי המצב התחוקתי המוזר אליו מוביל השר דרעי מאיים להיות לרועץ לאלפים לרבבות בני העם היהודי, שאנו מעוניינים בקליטתם כאן. אנו מסתכנים, שרבים מהם עלולים להעדיף לחפש את עתידם במדינה שאינה יודעת כפיה דתית מהי, כגון ארה"ב.

הרב רגב מצהיר ומבטיח, כי חמד"ת והתנועות המאוגדות בה תושיט עזרה לכל עולה הנרדף בידי המנגנון השחור של משרד הפנים ו "מועצת החכמים" שמאחוריו (הכוונה לש"ס).

הנהלת חמד"ת מוקיעה את המדיניות האנטי-ציונית של השר דרעי ואנשיו, העומדת בסתירה גמורה לייעודה ולצרכיה של מדינת ישראל הדמוקרטית.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות ש"י עגנון 22, ירושלים (חמד"ת - האגודה למען חופש דת מדע ותרבות) | רחוב קפלן 2, ירושלים (משרד הפנים (משנת 1952-1953))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.