לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קורת רוח בחצרות האדמו"רים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 16/03/1990 (יום ששי)
בחצרות האדמו"רים בירושלים הביעו קורת רוח מהפלת ממשלת שמיר [ * ] והם תולים זאת במחדלים של הליכוד, בעיקר בהפרת ההתחייבויות שניתנו, בכתב ובעל-פה, על-ידי שרי הליכוד וראש הממשלה שמיר עם הקמת הממשלה.

הביקורים של ראשי המערך, שמעון פרס, יצחק רבין, רפי אדרי ואחרים, אצל גדולי התורה האדמו"רים וראשי ישיבות, יצרה תדמית אחרת מכפי שהיתה מקובלת ברחוב החרדי על המערך ועל העומד בראשו.

גם הסכמתו של פרס לחתום על הצהרת הפשרה של הרב עובדיה יוסף, נשיא מועצת חכמי התורה, ללא שום תנאי, נתקבלה בהערכה רבה אצל חוגים אלה, הרואים בכך אצבע אלוהים וסייעתא דשמייא.

גם אברכי הישיבות גילו התעניינות בפעילות האינטנסיבית ורבים הביעו רצונם שהמערך יצליח, בעיקר לאור הודעותיו האחרונות של פרס, שיש לבוא לקראת היהדות החרדית ולא להפלותה לרעה. לדעתם, על היהדות החרדית לתמוך בהקמת ממשלה חדשה בראשות המערך.

הערות: * מדובר בנפילת ממשלת האחדות שהוקמה אחרי הבחירות לכנסת ה-12 והופלה ב-15/3/1990 בהצבעת אי-אמון של המערך ואגודת ישראל ובהעדרות ש"ס ("התרגיל המסריח").
לאחר נפילת הממשלה, הוקמה ממשלה חדשה בראשות יצחק שמיר, וללא השתתפות המערך.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 38, תל אביב (מצודת זאב - מרכז תנועת חרות - גח"ל - הליכוד) | רחוב קפלן 3, ירושלים (הקריה בנין ג - משרד ראש הממשלה (משנת 1962)) | רחוב הירקון 110, תל אביב (מושבה בעבר של מפא"י מפלגת העבודה) | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות