לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נטורי קרתא ישתתפו במסע תעמולה אנטי-ישראלי בארה"ב


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 4) - 16/03/1990 (יום ששי)
נטורי קרתא בארה"ב משתפים פעולה עם "מועצת הכנסיות במזרח התיכון", במסע התעמולה האנטי-ישראלי, העומד להתחיל ברחבי אמריקה תחת הסיסמה "סבלות הפלשתינים", מסע העלול לפגוע קשות בתדמיתה של ישראל ובעם היהודי בארה"ב ובעולם כולו - נודע לסופר "דבר" בירושלים.

בעקבות קטיעת תהליך השלום על-ידי הליכוד והעומד בראשו, החליטה מועצת הכנסיות במזרח התיכון באמריקה, המורכבת מערבים-נוצרים, לקראת חג הפסחא הנוצרי הקרוב, להתחיל במסע תעמולה אנטי-ישראלי, תוך הדגשת הסיבות התיאולוגיות במאבק הפלשתיני לזהות עצמית. "המועצה" כבר פנתה אל אלפי הכנסיות, קתוליות ופרוטסטנטיות כאחת, ברחבי אמריקה וקנדה, להצטרף למסע התעמולה.

בתפילות "הפוליטיות", שיתחילו בחודש הבא, נאמר תוך הדגשה, כי המדיניות של ישראל היא מניעת "זכויות האנוש של העם הפלשתיני והתפילות עשויות לתקן את כל העיוותים הנעשים שם". בתפילה אחרת נאמר, כי יש לאמץ ידיהם של אלה הכמהים לרחמים וצדק ושנמנעת מהם הזכות לחיות בכבוד, ויש לשחררם מהדיכוי ולאפשר להם לחיות בחופש ובעצמאות ארצם כמו שאחרים עושים זאת.

ארגונים יהודיים באמריקה, שהגיבו על מסע התעמולה האנטי-ישראלי של "המועצה", סבורים, כי המסע עלול לפגוע קשות בתדמיתה של ישראל ומאחר שהתפילות תערכנה בחג הפסחא, עת שרבים באים לכנסיות, הן עלולות לגרום להשלכות חמורות בכל הקשור לאינטרסים של ישראל בסכסוך הישראלי-ערבי.

"הליגה למניעת השמצה" באמריקה רואה במסע התעמולה האנטי-ישראלי יד מכוונת, שמטרתה פגיעה כואבת בישראל למען האינטרס הפלשתיני והשמצת ישראל בקרב הציבור הרחב בארה"ב.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 605 3rd Avenue, ניו יורק, ארצות הברית (הליגה נגד השמצה) | 102 Saddle River Road, Monsey NY, ארצות הברית (נטורי קרתא בארצות הברית) | Makhoul Street, Deeb Building, ביירות, לבנון (The Middle East Council of Churches)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.