לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התשתתף "דגל התורה" בחגיגות סיום הלימוד של "הדף היומי"


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 30/03/1990 (יום ששי)
"דגל התורה", המפלגה שפרשה מ "אגודת ישראל" ושבראשה עומד הרב אליעזר מנחם שך, עומדת בפני דילמה קשה והיא, האם להיענות לקריאת מועצת גדולי התורה של המפלגה היריבה, "אגודת ישראל", ולהשתתף בחגיגות סיום הלימוד של ה "דף היומי" או להחרימן.

בחודש הבא יתקיים סיום הש"ס במחזור התשיעי של לימוד הדף היומי בתלמוד בבלי, שיזם והעלה הרב מאיר שפירא (1887-1934), ראש ישיבת "חכמי לובלין" ונתקבל בכנסיה הגדולה הראשונה של "אגודת ישראל", שהתקיימה בשנת תרפ"ג (1923) בווינה.

לימוד זה של הדף היומי של גמרא, לפי סדר התלמוד הבבלי, נקבע בצורה שכזו שיהיה אפשר לסיים את הש"ס אחת לשבע שנים. את הלימוד של הדף היומי קיימו היהודים גם בגיטאות ובמחנות השמד של היטלר וכן הסיביר הרחוקה והקרה.

כאמור, מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל", קוראת להשתתף בחגיגת סיום המחזור התשיעי של לימוד הדף היומי והתחלת המחזור העשירי.

חגיגת סיום לימוד הדף היומי הראשון לאחר הפילוג ב "אגודת ישראל" ויסודה של "דגל התורה" תהווה האות והסימן אם הקרע ביהדות החרדית יתאחה, ובזאת ייבחנו אנשי ,דגל התורה".

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יגאל אלון 51, תל אביב (באולם זה התקיים טקס סיום הדף היומי) (איצטדיון יד אליהו (כיום היכל מנורה מבטחים)) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות