לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בג"ץ אסר על עיריית י"ם חלוקת כספים "ייחודיים"


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 05/04/1990 (יום חמישי)
בג"ץ הוציא צו על תנאי האוסר על עיריית ירושלים לחלק כספים לפי מפתח מפלגתי או סיעתי. בדיון השתתפו נשיא בית המשפט העליון, מאיר שמגר והשופטים דב לוין ושאול אלוני.

מגישי העתירה: "חמדת" (לחופש מדע, דת ותרבות בישראל), ארגון גג של תנועות ציוניות דתיות וחילוניות, נעמ"ת תנועת העבודה הציונית, התנועה ליהדות מתקדמת והתנועה המסורתית טוענים, כי חלוקת כספים שרירותית למוסדות מטעם מועצת העיר, על פי מפתח של 50 אלף ש"ח לחבר מועצה, יש בה סכנה של שימוש מושחת ומשחית.

עוד נאמר, כי חברי המועצה הנוטלים מקופת הצבור ומחלקים ממנה לאישים ומוסדות הקרובים לליבם, מפירים באופן בוטה את עקרונות החופש והשיוויון המובטחים לכל במגילת העצמאות.

בג"צ הורה לעיריית ירושלים לנמק תוך 21 יום מדוע לא יקבעו קריטריונים עניניים לחלוקת כספים כמו כן הוציא צו ביניים האוסר על העירייה לחלק כספים ייחודיים עד סוף הדיון.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | שדרות ש"י עגנון 22, ירושלים (חמד"ת - האגודה למען חופש דת מדע ותרבות) | רחוב חשין 6, ירושלים (משכנו הקודם של בית המשפט העליון - מגרש הרוסים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות