לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פגישת ורדיגר ושך בסוף השבוע עוררה תמיהה ברחוב הליטאי


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 15/04/1990 (יום ראשון)
בחצרות האדמו"רים ובבתי-הכנסת המזוהים עם אגודת ישראל בירושלים היתה השבת כמרקחה. נושא היום היתה הפרת הוראות מועצת גדולי התורה על ידי שני הח"כים ורדיגר ומזרחי.

באווירה מיליטנטית דחוסה התווכחו המתפללים מה תהיה החלטת מועצת גדולי התורה, המתכנסת מיד לאחר החג, ובאיזה אמצעים ינקטו נגד שני הממרים את פיהם. פרחי החסידים דיברו על עשיית שפטים בשניהם, אבל המבוגרים השתיקו אותם.

יצויין, כי היהדות החרדית האנטי ציונית הקיצונית, השוללת את המדינה והבג"ץ שלה פרסם קריאה אל העם בישראל לגנות את "המכונים חרדים", הנטמעים בימין ושמאל בהרכבת הממשלה המינית והכופרת שמרבה שפיכות דמים בישראל וביקשה להתאחד בעת צרה ליעקב לעצור את התפשטות נגע הצרעת הציונית.

גם הם מתחו ביקורת על שני הח"כים המורדים, שלא שמעו לקול גדולי התורה שלהם והתבטאו ככתוב "דרך ארץ קדמה לתורה" ולכן מי שאין לו דרך ארץ בפני גדולי התורה שלו הוכחה כי אין לו גם תורה.

הקשר שנוצר בין ח"כ ורדיגר לבין הרב שך עורר תמיהה בקרב חוגי הישיבות הליטאיות, שהרב שך עומד בראשם, בידעם כי בעבר במועצת גדולי התורה היה הרב שך המתנגד החריף ביותר לשיתופם של אנשי מפא"י במסגרת אגודת ישראל, על שלא שמעו לפני 30 שנה את הוראות מועצת גדולי התורה ונציגה בנימין מינץ ז"ל השתתף בממשלת בן גוריון.

מקורביו של הרב שך מסרו, כי ההתקרבות החלה עוד טרם שנוצר המשבר הממשלתי והוא נוצר באמצעות בנו וחתנו של ורדיגר, שהם בוגרי ישיבות ליטאיות בבני ברק.

הערות: מדובר במגעים להקמת ממשלה חדשה, לאחר הפלת הממשלה בעקבות "התרגיל המסריח".


דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | שכונת הר נוף, ירושלים (שכונה בה התגורר אברהם ורדיגר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות