לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בנו של האדמו"ר מגור מנסה לשכנע את הרב שך לתמוך במערך


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 17/04/1990 (יום שלישי)
פעילות קדחתנית נעשתה בימי חול המועד בקרב היהדות החרדית המפולגת ונעשו נסיונות של כל צד לשכנע את הצד השני בצדקתו הוא. הרב יעקב אלתר, בנו של האדמו"ר מגור, מראשי מתנגדי הרב שך ודגל התורה שיגר שליח את הרב שך וביקש להיפגש איתו כדי לתאם עמדות ולגייסו לתמיכה בממשלת המערך בראשותו של שמעון פרס. הרב שך לא ענה בשלילה ואמר לשליח: נחכה עד אחרי החג.

האדמו"ר ויז'ניץ הרב האגר, נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, קרא לרב ירחמיאל בויאר, סגן ראש עיריית בני-ברק מטעם דגל התורה ופעיליה, ואמר לו, כי כשם שהצליח להשכין שלום בין אגודת ישראל ודגל התורה בעיריית בני ברק הוא מבקש ממנו שישנס מותניו וינסה את כוחו גם בהשכנת שלום בין מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל והרב שך לתאם עמדות בתמיכה בממשלת מערך.

עוד נודע כי ח"כ אברהם ורדיגר (פא"י) פנה אל הרב יוחנן סופר חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל וראש ישיבת ערלוי בירושלים, המצדד בממשלת מערך, וקבל על יתר חברי הכנסת של אגודת ישראל שהטעו את מועצת גדולי התורה ושנאתם אל יצחק שמיר העבירה אותם על דעתם. לכן, הוא מבקש לבדוק את החלטת מועצת גדולי התורה.

הערות: מדובר במגעים להקמת ממשלה חדשה, לאחר הפלת הממשלה בעקבות "התרגיל המסריח".


דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | קריית ויז’ניץ, בני-ברק (מרכז חסידות ויז’ניץ בישראל) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה") | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | שיכון חזון אי"ש, בני-ברק (מגורי הרב יעקב אריה אלתר עד שנת 2011 - משוער) | שכונת הר נוף, ירושלים (שכונה בה התגורר אברהם ורדיגר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות