לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בגלל ההתנחלות ברובע הנוצרי

קירקפטריק שוקלת החרמת סעודת ערב של "עטרת כהנים"


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 18/04/1990 (יום רביעי)
השתתפותה של ד"ר ג'יין קירקפטריק, לשעבר שגרירת ארצות הברית באו"ם וסנטורים ב "דינר" (ארוחת ערב חגיגית) למען ישיבת "עטרת כהנים" ברובע המוסלמי בעיר העתיקה של ירושלים, שתתקיים בניו-יורק, מוטלת בספק עקב ההתנחלות של תלמידי ישיבה זו ברובע הנוצרי, סמוך לקבר הקדוש של ישו שקוממה את העולם הנוצרי.

האגודה בשם "פרויקט לגאולת ירושלים" בניו-יורק מקיימת ב-23 במאי (יום ירושלים) את ה "דינר" השנתי שלה למען ישיבת "עטרת כהנים" המוקדש לאיסוף כספים למען הישיבה, בראש האגודה עומד יעקב פרידלר, בוגר ישיבת "בני עקיבא" בכפר הרואה, ופעיל "ישראל הצעיר" בקווינס, בארוע משתתפים אישי ציבור יהודים ונוצרים ישראלים ביניהם הרב שלמה אבינר ראש הישיבה.

השנה הבטיחו את השתתפותם, ג'יין קירקפטריק, סנטורים ואנשי קונגרס אמריקאים, הסנטור היהודי יוסף ליברמן וחבר הקונגרס, ביל גרנט.

השתתפותם אושרה לפני התנחלות תלמידי "עטרת כהנים" ברובע הנוצרי, צעד שסותר את מטרת האגודה - לגאול בתי ישראל ברובע המוסלמי - ההתפשטות לרובע הנוצרי קוממה את העולם הנוצרי.

ראש הישיבה שלמה אבינר הצהיר בשעתו כי הישיבה היא גם תנועה לאומית לחידוש ההתישבות היהודית בעיר העתיקה בסמוך לכותל והוסיף, כי הוא מאמין שאנו מצווים להחזיר עטרה ליושנה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אל ואד הגיא, ירושלים (ישיבת עטרת כוהנים (כיום ישיבת עטרת ירושלים) - הרובע המוסלמי העיר העתיקה) | ניו יורק, ארצות הברית
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות