לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התערבות הלובביצ'ר חידשה דרישה ליחס פוליטי לחב"ד


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 18/04/1990 (יום רביעי)
התערבותו הפוליטית של האדמו"ר מלובביץ', בהרכב הממשלה חידשה את הדרישה להכריז על חב"ד כמפלגה לכל דבר ולהתייחס אליה ולפעילותיה לגופו של עניין כמו ליתר המפלגות החרדיות בארץ.

חמד"ת (האגודה למען חופש מדע, דת ותרבות בישראל) שיגרה מברק אל ראשי המגבית היהודית בארה"ב ובו היא דורשת להפסיק לאלתר את מימון מוסדות חב"ד של האדמו"ר מלובביץ'.

יו"ר חמד"ת, פרופ' הלל שובל, כותב במברקו בין היתר, לאחר שמוסדות חב"ד פועלים כארגון פוליטי ומשתמשים בכספי צדקה להגברת התערבותם בהצבעות בכנסת ישראל וגורל ממשלותיה, הוא דורש להפסיק מיד את מימון מוסדות אלה, שהם פוליטיים לכל דבר.

שובל ציין כי הצהרותיו שלא מכבר של האדמור מלובביץ' כי התערבות חב"ד בבחירות האחרונות לכנסת היתה פעילות חד-פעמית, הצהרות שוא הן אשר היוו כיסוי נוח להמשך פעילות פוליטית סמוייה וגלוייה, אשר שיאן בא לביטוי בכנסת בהתערבות גסה במתן הנחיות ישירות לשני הח"כים ורדיגר ומזרחי וחסידיה [ * ] .

הפרופ' הלל טוען כי על הקהיליה היהודית האמריקאית להפסיק הזרמת כספים למוסדות חב"ד, לאור השימוש הפסול בחלק מהכספים המגוייס למטרות צדקה והמנוצל למטרות פוליטיות טהורות ורבות השפעה.

הערות: * מדובר במגעים להקמת ממשלה חדשה, לאחר הפלת הממשלה בעקבות "התרגיל המסריח"


דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 250 West 57th Street, ניו יורק, ארצות הברית (המגבית היהודית המאוחדת בארצות הברית - UJA – United Jewish Appeal) | כפר חב"ד | שדרות ש"י עגנון 22, ירושלים (חמד"ת - האגודה למען חופש דת מדע ותרבות) | 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות