לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התנועה הרפורמית לבג"ץ: להפסיק התרפסות המפלגות בפני חב"ד


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 19/04/1990 (יום חמישי)
התנועה ליהדות מתקדמת (רפורמים) תפנה בקרוב לבג"ץ, בבקשה שיצווה להפסיק את ההתרפסות הזולה והמושחתת, כלשונה, של שתי המפלגות הגדולות מול אלה המשתמטים באופן תמידי מחובות האזרח במדינת ישראל.

כתגובה על הריצה אל האדמו"רים, הרבנים וה "חכמים" שיחלו בהרכבת הממשלה, קורא יו"ר המרכז לפולראליזם יהודי של התנועה המתקדמת, הרב אורי רגב, לראשי המפלגות הגדולות שיפסיקו באופן מיידי את ביזוי הדת לו אנו עדים באחרונה ואת השפלת היהדות והורדתה לביב שופכין על ידי פלגים קיצוניים ואנטי ציוניים, אשר מסובבים את עם ישראל בכחש.

הרב רגב הוסיף ואמר, כי בעקבות דבריו האחרונים של ח"כ ורדיגר, מהם הסתבר כי פעילות חב"ד בארץ הינה פוליטית באופן מובהק, החליטה התנועה לפעול בתקיפות, הן בארץ והן בתפוצות, להפסקת התמיכה במוסדות חב"ד, שלכאורה פניהם לצדקה אך בפועל משמשים הכספים למימון המערכת הפוליטית החב"דניקית.

עוד אמר הרב רגב, כי התנועה לפלוראליזם ביהדות בישראל, אשר חשפה שחיתות ואי סדרים בחלוקת הכספים הייחודיים בשנה שעברה, תעשה כן גם השנה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כפר חב"ד | רחוב חשין 6, ירושלים (משכנו הקודם של בית המשפט העליון - מגרש הרוסים) | רחוב דוד המלך 13, ירושלים (מרכז התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.