לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התנועה ליהדות מתקדמת מתכוונת לעתור לבג"ץ:

2 עמותות "דגל התורה" קיבלו מיליוני ש"ח כספים ייחודיים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 21/05/1990 (יום שני)
התנועה ליהדות מתקדמת חושפת את מקבלי הכספים הייחודיים, העמותות המפלגתיות הקיימות והפיקטיביות. בתחקיר שערכה נאסף חומר לקראת עתירה לבג"ץ, שיוגש לעיונה של מבקרת המדינה.

הרב אורי רגב, יו"ר המרכז של התנועה ליהדות מתקדמת חשף שתי עמותות של "דגל התורה": "דיעה" (לטיפוח חינוך תורני של הקהילה) ו- "תודעה" (להאדרת התודעה היהודית). לדברי רגב קיבלו שתי העמותות סכום זהה בסך של 2,362 מיליון ש"ח [כנראה שמדובר ב- 2,362 אלפים, או 2 מיליון 362 אלף] כל אחת. התנועה המתקדמת מאשימה את דגל התורה בצביעות ובהתחסדות מאחר ששני הח"כים שלה, הרבנים אברהם רביץ ומשה כספי [כנראה משה גפני], טוענים כי הם שוללים את שיטת הכספים הייחודיים ואינם נהנים ממנה "כאילו ידם לא היתה בגזל אוצר המדינה. הם דאגו לקבל מיליון שקלים לשתי העמותות אשר נראה כי לא פחות משנועדו להאדרת תורה נועדו להאדרת דגל התורה", אמר רגב.

סופר "דבר" מוסר כי הרב שך, העומד בראש "דגל התורה", לא ידע על הפרשה ובעקבות הפרסום דרש הסבר מהח"כים רביץ וגפני. כן הזמין את ועד הרבנים הרוחניים של "דגל התורה" שבראשו עומד הרב שמואל אוירבך, וביקשו לבדוק את הנושא ולמסור לו ממצאיו בהקדם. לרב גרוסמן, רבה של בקעת הירדן, הורה הרב שך לפקח על כל כספי "דגל התורה" ודרש דיווח מלא מהח"כים על כל התרומות הכספיות של"דגל התורה", שמעתה יזדקקו לאישורו.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב הרב כהנמן 86, בני-ברק (בית "דגל התורה") | רחוב דוד המלך 13, ירושלים (מרכז התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות