לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

היו"ר הרב אלתר במכתב:

אגו"י לא נקטה עמדה במחלוקת פרס רבין


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 12/07/1990 (יום חמישי)
אגודת ישראל לא נקטה עמדה במחלוקת רבין פרס, [ * ] קובע הרב פנחס מנחם אלתר, יו"ר מרכז אגו"י, במכתב שנתקבל אתמול בלשכתו של יצחק רבין. "הופתעתי לשמוע בכלי התקשורת כי אגודת ישראל אינה רואה בעין יפה את השתלטותו של רבין על מפלגת העבודה", כותב הרב אלתר במכתב.

המכתב מבקש להפריך את השמועות שנפוצו לפיהן בתוך אגודת ישראל נחלקו הדעות לשני מחנות: מצדדי פרס ומצדדי רבין. לפי השמועות היו שטענו באגו"י כי לו עמד יצחק רבין בראש רשימת המערך לא היו מעיזים להתחיל במו"מ עם הליכוד.

במכתב קובע הרב אלתר כי אגו"י לא נקטה עמדה במחלוקת פרס-רבין: "ברצוני לקבוע חד משמעית כי העניין לא נדון בשום מוסד של מפלגתנו או באיזה פורום שהוא, ועם כל ההערכה לשני האישים העומדים בשני המחנות במפלגת העבודה אין זה מעניינה של אגודת ישראל להתערב בנעשה במפלגת העבודה".

הערות: * מדובר במחלוקת לאחר כשלון נסיונה של מפלגת העבודה להקים ממשלה צרה לאחר הפלת ממשלת האחדות. בנסיון זה רק אגודת ישראל הסכימה להצטרף לקואליציה עם מפלגת העבודה, וש"ס ודגל התורה התנגדו. רבין כינה אז את המהלך בשם "התרגיל המסריח".


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב הירקון 110, תל אביב (מושבה בעבר של מפא"י מפלגת העבודה) | רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות