לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מת הרב הכט, שטירפד הקמת ממשלת מערך


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 14/08/1990 (יום שלישי)
הרב אברהם יודא הכט, מעמודי התווך של חצר האדמו"ר מלובביץ' בברוקלין, שטירפד את הקמת ממשלת מערך בראשותו של שמעון פרס ונטל חלק ניכר בהקמת הממשלה הימנית-ניצית-חרדית, מת באופן פתאומי בארה"ב. בשבוע שעבר הוא נפטר, בגיל 66, בהיותו במחנה קיץ של "חב"ד אמונה". [ * ]

חצר לובביץ' סבלה אבידה כבדה עם מותו של הרב הכט, שהיה אחד ממקורביו החשובים של האדמו"ר ופעיל במוסדות חב"ד.

במאמר הערכה לזכרו של הרב הכט, שפורסם בשבועון "אלגעמיינער זשורנאל" היוצא לאור בברוקלין ומזוהה עם חב"ד, מספר העורך לקוראיו על האבידה הכבדה שסבלה חב"ד ובין היתר הוא כותב, כי כאשר שמעון פרס עמד להקים ממשלה, פנה ביבי נתניהו אל הרב הכט והפציר בו לשכנע את הרבי מלובאביץ' שישפיע על אגודת ישראל לתמוך בליכוד ולא במערך. הרב הכט אמר אז לנתניהו, כי האדמו"ר אינו מתערב בפוליטיקה, אבל ברור כשמש - הוסיף הרב הכט - שעמדתו של האדמו"ר היא לתמוך במועמדותו של איש שיטיל פחד על שונאי ישראל (קרי: ערבים) ויגרום להפסקת שפיכות הדמים. [ ** ]

הערות:
* הרב הכט עליו מדובר הוא הרב יעקב יהודה הכט, Rabbi Jacob J. Hecht, ואכן הוא הרב שייסד את מחנה אמונה, ונפטר במחנה זה בגיל 66.

** מדובר על כשלון נסיונה של מפלגת העבודה להקים ממשלה צרה לאחר הפלת ממשלת האחדות. בנסיון זה רק אגודת ישראל הסכימה להצטרף לקואליציה עם מפלגת העבודה, וש"ס ודגל התורה התנגדו. רבין כינה אז את המהלך בשם "התרגיל המסריח".
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 770 Eastern Parkway, Crown Heights, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי הרבי מלובביץ’) | 970 Old Greenfield Rd, Ellenville NY, ארצות הברית (Camp Emunah - מחנה אמונה) | 508 Montgomery St, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת אלגעמיינער ז’ורנאל) | 309 East 53rd Street, East Flatbushת Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (Yeshivat Rabbi Meyer Simcha HaCohen - ישיבתו של רבי יעקב יהודה הכט)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות