לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

זעם באגודת ישראל על שהרב רביץ לא מונע חילול שבת במשרדו


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 12/09/1990 (יום רביעי)
ב "אגודת ישראל" זועמים על המפלגה המתחרה "דגל התורה", משום שנציגיה בממשלה לא מונעים את חילול השבת ע"י קבלנים העובדים בזירוז הבנייה לעולים מברה"מ.

יו"ר סיעת "אגודת ישראל" בכנסת, הרב זאב פלדמן, התריע בפני שר הבינוי והשיכון אריאל שרון, על עבודות הבנייה הנעשות ב "אתרי החירום" תוך חילול שבת בפרהסיה.

"אגודת ישראל" קובלת כי קבלנים החתומים על חוזה עם משרד הבינוי והשיכון, לביצוע עבודות הבניה עבור עולים מרוסיה, עובדים גם בשבתות. לפי חוזים אלה עבדו בשבתות הקודמות בערד, ב "שטחי החירום" של שרון.

הרב פלדמן דורש בתוקף, כי יש להוסיף סעיף מפורש בחוזים הסטנדרטיים הנחתמים עם הקבלנים במסגרת התכנית לזירוז וקיצור משך הבניה, שיאסור ביצוע פעולות הכרוכות בחילול שבת.

עם שובו של שרון ממוסקווה הוא יתבקש להודיע לקבלנים העובדים מטעם משרד הבינוי כי החוזים יבוטלו אם ימשיכו לעבוד בשבת ב "אתרי החירום" מטעם המשרד.

במיוחד זועמים ב "אגודת ישראל" על סגן שר הבינוי והשיכון, אברהם רביץ, מ "דגל התורה", שאינו מונע את חילול השבת הנעשה מטעם משרדו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ערד | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב קלרמון גאנו 3, ירושלים (משרד השיכון - קריית הממשלה - שייח’ ג’ראח (החל משנות ה-80))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות